Rodi

Swaab nieuwe voorzitter Kranenburgh

BERGEN - Els Swaab is vanaf maandag 1 juli voorzitter van de Raad van Toezicht van Kranenburgh, culturele buitenplaats in Bergen. Zij bekleedde en bekleedt tal van nevenfuncties naast haar werk als advocaat en arbiter/mediator. Eerder was zij voorzitter van de Mondriaan Stichting en tot 2011 voorzitter van de Raad voor Cultuur. Op dit moment is zij onder meer bestuursvoorzitter van theaterfestival Oerol en het SNS Reaal Fonds.


Swaab omschrijft wat haar met Kranenburgh verbindt: "Ik beschouw het als een groot voorrecht een bijdrage te mogen leveren aan Kranenburgh dat met die prachtige combinatie van oud- en nieuwbouw, zijn bijzondere collectie, zijn super ligging en zijn nieuwe inspirerende directeur ongetwijfeld dé culturele ontmoetingsplaats van Bergen en omgeving gaat worden. En dat met een internationale uitstraling".
Directeur van Kranenburgh Kees Wieringa is bijzonder verheugd over de toetreding van Swaab tot de Raad van Toezicht: "Wij zijn enorm trots dat Els Swaab met het voorzitterschap haar vertrouwen uitspreekt in de nieuwe koers van Kranenburgh".
Naast voorzitter Swaab is de Raad van Toezicht als volgt samengesteld: Edwin Jacobs - directeur Centraal Museum Utrecht; Hans van de Leygraaf - beëdigd registermakelaar en taxateur, en eigenaar en algemeen directeur Leygraaf Makelaars Alkmaar; Hans Schoo - programmadirecteur Antoni van Leeuwenhoek Amsterdam; Jan Sebel - registeraccountant en partner bij PwC Amsterdam.

Artikel geplaatst op maandag 01 juli 2013 - 13:34Reacties (0)


Reageer

Bergen
De kentering thema Kunst10daagse BERGEN - De wereld in beweging. Veranderingen, conflicten, tegenstellingen. Oude en vertrouwde beelden zijn niet meer vanzelfsprekend; de Kunst10daagse staat dit jaar in het teken van De kentering. Ruim 37.000 mensen bezochten in 2014 de Kunst10daagse. Dit jaar valt het evenement in de herfstvakantie. Daarom wordt een nog grotere toeloop... Op reis door haar leven BERGEN - In het kerkradioprogramma van RTV80 op zondag 5 april kan men van 9.00 tot 10.00 uur luisteren naar Erna van Spaandonk, koster van de Ruïnekerk in Bergen. In deze kerk worden, behalve de kerkdiensten, ook concerten gegeven, er wordt getrouwd en begraven en zij speelt een belangrijke rol... Zwemdiploma's 'De Beeck" BERGEN - Zwembad Hippo's De Beeck feliciteert de volgende kinderen met het behalen van hun zwemdiploma: Diploma A: Mavie Verkruijsse, Maiya Lijesen, Yifan Brat, Oscar den Hengst, Mick Groen, Nouri Meijer, Polly Jansen, Zara Eckhardt, Gregory Clara, Lindsy Kusch, Lise Roecoert, Chris Liefting, Elise Ruiters, Nadi van de Geer, Danilo... Sportclub kind te duur? Het Jeugdsportfonds helpt! GEMEENTE BERGEN - De gemeente Bergen geeft de komende drie jaar extra geld aan het Jeugdsportfonds. Dit fonds zorgt ervoor dat kinderen toch kunnen sporten. Ook als hun ouders dat niet zelf kunnen betalen. Meedoen is belangrijk in onze gemeente. Daarom moet ieder kind kunnen sporten. Want sport is namelijk... Stabat Mater in Ruïnekerk BERGEN - Al jaren op Goede Vrijdag in de Ruïnekerk: ‘Stabat mater’ van Pergolesi. Dit jaar gebeurt dat 3 april weer. Maria Delver (alt), Marije Roos (sopraan), Gregor Overtoom (1e viool), Renate Smit (2e viool), Suzan Rous (altviool) en Irene van den Heuvel (cello) zijn de uitvoerende musici. Aanvang is... Koeien grazen aan Breelaan BERGEN - Bewoners aan de Breelaan hebben veehouder Marcel Roelofsen gevraagd om runderen neer te zetten op het weiland aan de Breelaan. Zes runderen zijn daar 26 maart losgelaten. Marcel Roelofsen is met zijn boerderij in Grootschermer verbonden aan zorgboerderij de Noorderhoeve in Schoorl. Via de PWN zijn er afspraken... Geheim van de paashaas SCHOORL - Het Geheim van de paashaas is een vrolijke familievoorstelling en wordt gespeeld op eerste en tweede paasdag bij Poppentheater Belletje Sterk. De voorstelling is om 11.00 en 14.00 uur. Vooraf mogen de kinderen helpen met kippen voeren en na de voorstelling mogen ze paaseieren zoeken. Graag reserveren op... Hoogste punt brandweerkazerne bereikt BERGEN - Het hoogste punt van de nieuwe brandweerkazerne op Elkshove is woensdag gevierd in het bijzijn van burgemeester Hetty Hafkamp en de jeugdbrandweer. De bouw ligt op schema. De staalconstructie en de wanden zijn geplaatst, de vloeren zijn gelegd en het dak zit erop. De komende tijd wordt de... Artists-In-Residence nieuw kunst- en cultuurinitiatief BERGEN - TAQA Theater De Vest, International Holland Music Sessions en Kranenburgh-culturele buitenplaats in Bergen hebben de handen ineen geslagen om in de komende anderhalf jaar drie edities van Artists-In-Residence te organiseren. Doel is om een of meerdere kunstenaars uit de disciplines theater, muziek en beeldende kunst speciaal uit te... Vertraging werk parallelweg Bergerweg BERGEN - De rioleringswerkzaamheden aan de parallelweg van de Bergerweg hebben een week vertraging opgelopen doordat er asbest in de bodem is aangetroffen. Het asbest is niet gevaarlijk maar moet wel zorgvuldig worden afgevoerd. Het streven is dat het kruispunt Oosterweg – parallelweg Bergerweg voor het Paasweekend weer begaanbaar is.... Vrijwilligers gezocht Belangstellenden kunnen van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur via 072- 5095267 contact opnemen of een bericht sturen naar c.klok@welzijnbergen.nl EGMOND AAN DEN HOEF - Stichting Welzijn Bergen is voor het project WonenPlus in Egmond op zoek naar een vrijwilliger die het leuk vindt om mensen... Nieuw pand jongerencentrum EGMOND-BINNEN - Een langgekoesterde wens komt dichterbij; een nieuw jongerencentrum voor JOEB in Egmond-Binnen. Het college besloot dat het nieuwe gebouw naast dorpshuis De Schulp komt. Leden van JOEB en mensen van Stichting Welzijn Bergen gaan zelf zorgen voor de afwerking van de binnenkant van het gebouw. Dit doen ze... Sportclub kind te duur
Het Jeugdsportfonds helpt
BERGEN - De gemeente Bergen geeft de komende drie jaar extra geld aan het Jeugdsportfonds. Dit fonds zorgt ervoor dat kinderen toch kunnen sporten. Ook als hun ouders dat niet zelf kunnen betalen. Meedoen is belangrijk in onze gemeente. Daarom moet ieder kind kunnen sporten. Want sport is namelijk niet...
Dag van de Leerplicht HEILOO - De start van de Dag van de Leerplicht voor de gemeenten Heiloo, Bergen, Castricum en Uitgeest vond dit keer plaats op PCC Heiloo. Donderdag 19 maart brachten wethouders en leerplichtambtenaren uit deze gemeenten een bezoek aan de school. Daar werd klas 2A (dakpan mavo/kader) uitgeroepen tot de klas... Nieuwe cultuurnota in voorbereiding BERGEN - De voorbereiding van een nieuwe cultuurnota voor de gemeente Bergen is in volle gang. Vrijdag 20 maart spraken in Museum Kranenburgh mensen, organisaties en verenigingen die kunst en cultuur maken in de gemeente Bergen met elkaar over de nota. Ook ondernemers, scholen en bewonersverenigingen waren aanwezig. Wethouder cultuur... Nieuwe cultuurnota in voorbereiding BERGEN - De voorbereiding van een nieuwe cultuurnota voor de gemeente Bergen is in volle gang. Vrijdag 20 maart spraken in Museum Kranenburgh mensen, organisaties en verenigingen die kunst en cultuur maken in de gemeente Bergen met elkaar over de nota. Ook ondernemers, scholen en bewonersverenigingen waren aanwezig. Wethouder cultuur... Tentoonstelling obs Teun de Jager SCHOORL - In het kader van het 75-jarig bestaan van het schoolgebouw van obs Teun de Jager organiseert de school een tentoonstelling. Van dinsdag 7 april tot en met vrijdag 10 april is publiek dagelijks tussen 9.30 en 16.30 uur van harte welkom om een kijkje te nemen naar foto’s... Zelf parfum maken SCHOORL - De houten stammetjes, verf en afbakbroodjes waren afgelopen zondag niet aan te slepen bij Buitencentrum Schoorlse Duinen. Mensen van heinde en verre bezochten de activiteiten tijdens de jaarlijkse buitenmarkt. Zo konden bezoekers zelf parfum maken van bloemen en planten, een fantasiedier timmeren, schilderen met natuurlijke materialen, broodjes bakken... BSG zoekt foto's BERGEN - In het kader van de grote reünie op 18 april is de school druk bezig een digitaal fotomuseum samen te stellen voor oud-leerlingen & oud-docenten van de Berger Scholengemeenschap (voorheen U.L.O en M.M.S) http://digitaal-museum.berger-sg.nl Op 1 september 2014 bestond de school 95 jaar. Op deze site staan diverse... Kunstzinnig reisavontuur voor Ernest Selleger USA / BERGEN - De Bergense fotograaf Ernest Selleger reist eind deze maand speciaal voor de komende Kunst10daagse af naar Las Vegas. Circa anderhalf uur rijden van Las Vegas ligt Valley of Fire. In gezelschap van onder andere visagist Renate Bommer uit Bergen schiet Selleger met drie high fashion modellen...

'Druk op parcours neemt af'
Staatsbosbeheer geeft helderheid over mountainbikeroute

SCHOORL - Recente mediapublicaties over de nieuwe mountainbikeroute in de Schoorlse Duinen riepen afgelopen weken verschillende reacties en vragen op bij omwonenden, recreanten en belangenpartijen. Om alle vragen te beantwoorden en nog meer onduidelijkheden te vermijden, houdt Staatsbosbeheer donderdag 2 april een inloopavond in Buitencentrum Schoorlse Duinen. De huidige mountainbikeroute...
Naar de brugklas Wij heten Noor en Mariami en gaan naar de BSG. Wij gaan iets over de school vertellen en waarom wij naar deze school willen. Noor: Ik heb voor de BSG gekozen omdat mijn zus erop zit en ze vertelt altijd leuke dingen over haar school. Ik ben ook naar heel... Afscheidsreceptie kruidenierswinkel druk bezocht BERGEN - Met een afscheidsreceptie is zaterdagmiddag 21 maart definitief een eind gekomen aan Versmarkt Kraakman. De vertrouwde kruidenierswinkel aan de Dorpsstraat maakt na 95 jaar plaats voor recreatieve bedrijfsvestiging. In de winkel met nagenoeg lege schappen sloten Henk en Joke onder grote belangstelling van trouwe klanten het kruidenierstijdperk af.... Noorderhoeve blij met hulp Alkmaarse ondernemers SCHOORL - Twaalf Alkmaarse ondernemers cq plaformleden van Stichting de Waaier staken afgelopen vrijdag de handen uit de mouwen op agrarisch zorgbedrijf de Noorderhoeve in Schoorl. De klusmiddag werd afgesloten met een knuffel aan Máxima, het roodbonte koekalfje dat in de week van NL Doet geboren is. “We komen volgend...