Het winterseizoen in de Eilandspolder is begonnen.
Het winterseizoen in de Eilandspolder is begonnen. (Foto: aangeleverd)

Wintergasten in de Eilandspolder

zondag 16 november 2025 11:00 tot 13:00

DRIEHUIZEN – In de Eilandspolder is het winterseizoen begonnen en dat betekent dat duizenden vogels neerstrijken in dit waterrijke gebied. Waar in het voorjaar de weidevogels broeden, rusten nu smienten in sloten en meertjes, terwijl goudplevieren foerageren in de weilanden. Wie deze indrukwekkende taferelen van dichtbij wil zien, kan op zondag 16 november meevaren met de excursieboot van Landschap Noord-Holland.

De boottocht biedt een unieke kans om de overwinterende vogels te bewonderen te midden van wuivend riet en stille plassen. Warme en waterdichte kleding wordt aangeraden. Ook kinderen zijn welkom, en er is ruimte voor rolstoelen (aanmelden via 088-0064400).

De excursie vertrekt om 11.00 uur vanaf het Botenhuis Eilandspolder, Oudelandsdijk 1a in Driehuizen, en duurt tot 13.00 uur. Meer informatie en reserveren via www.landschapnoordholland.nl.