Automobilisten let op: deze camera staat nu op de N242: één foutje kan flink duur uitpakken

Nieuws
Foto ter illustratie.
Foto ter illustratie. (Foto: Archief)

ALKMAAR – Wie de komende tijd over de N242 richting Alkmaar rijdt, doet er goed aan extra op te letten. De bekende (en beruchte) focusflitser is verplaatst en staat nu op een plek waar veel automobilisten dagelijks langskomen.

De camera stond eerder in Heerhugowaard, maar is inmiddels verplaatst naar de N242 in Alkmaar. De nieuwe locatie is bij hectometerpaal 40,9, ter hoogte van de afslag De Omval, vlak voor de Leeghwaterbrug.

En de camera kijkt niet alleen naar snelheid.

Even snel je telefoon pakken? Niet doen

De focusflitser is vooral bedoeld om verkeersgedrag te controleren. Automobilisten die tijdens het rijden hun mobiele telefoon in de hand hebben, kunnen daardoor tegen de lamp lopen.

De rekening is niet mals: 440 euro boete, plus 9 euro administratiekosten.

Op de vorige locatie in de richting van Heerhugowaard werden gemiddeld zo’n 2.577 overtredingen per maand geregistreerd. De verplaatsing betekent dat automobilisten op dit drukke deel van de N242 nu opnieuw rekening moeten houden met de camera.

Dus zie je de Leeghwaterbrug naderen? Houd je ogen op de weg. Eén momentje afgeleid zijn kan je hier honderden euro’s kosten.

Meer nieuws uit Alkmaar?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: