Christian Schouten wordt nieuwe fractievoorzitter D66 Alkmaar : ‘Tijd voor een nieuw hoofdstuk’

ALKMAAR - D66 Alkmaar krijgt een nieuwe fractievoorzitter en een nieuw raadslid. Jens van Gorp stopt, voormalig wethouder Christian Schouten neemt het voorzitterschap over en Siwan Gül bezet de vrijgekomen raadszetel.
Van Gorp legt zijn taken neer omdat hij meer tijd wil besteden aan zijn werk en privéleven. Liever stopt hij dan dat het raadswerk niet de aandacht krijgt die het verdient.
"Ik wil de fractie hartelijk bedanken voor de prettige samenwerking de afgelopen jaren en ben blij dat ik het stokje vol vertrouwen kan overdragen", aldus Van Gorp.
Ervaren opvolger
De fractie bedankt Van Gorp voor zijn inzet, en in het bijzonder voor zijn invulling van het lijsttrekkerschap en de onderhandelingen die leidden tot het nieuwe college.
Schouten is al actief voor D66 Alkmaar sinds 2013. Hij is blij met het vertrouwen dat de fractie in hem stelt.
"Ik heb mij de afgelopen jaren met hart en ziel ingezet voor de gemeente Alkmaar. Ik doe dat vanaf nu graag als fractievoorzitter van deze fijne club mensen. Tijd voor een nieuw hoofdstuk in een andere rol dus!", zegt Schouten.
Nieuw gezicht
Gül is voor velen nog een onbekende naam. Zij versterkt de fractie als nieuw raadslid.
"Ik ben verheugd dat ik aan de slag mag als raadslid, en vind het bovenal een enorme eer om de zetel te mogen innemen", zegt Gül.
Het afscheid van Van Gorp en de installatie van Gül staan gepland voor de raadsvergadering van donderdag 27 augustus.






Meer nieuws uit Alkmaar?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie