Van Etten blijft imponeren in nationale biljarttop

Sport
Sam van Etten behoorde in Doetinchem bij de beste acht van Nederland.
Sam van Etten behoorde in Doetinchem bij de beste acht van Nederland. (Foto: Paul Brekelmans)

SCHERMERHORN - Schermerhorner Sam van Etten komt steeds dichterbij de absolute top van het Nederlandse driebanden. Tijdens de Grand Prix in Doetinchem bereikte de 28-jarige biljarter de kwartfinale en miste op een haar na de halve finale.

In zijn openingswedstrijd had Van Etten weinig moeite met de Fries Albert Kooistra (40-14), al was hij zelf niet tevreden over zijn spel. Tegen de sterke Brabander Jean van Erp liet hij echter zien in vorm te zijn. Waar hij in januari op het NK nog kansloos verloor, bleef Van Etten deze keer tot het eindpunt in de race. Bij een 32-34 achterstand besliste Van Erp de partij met een serie van zes. De overtuigende zege op Erwin Kivits (40-21), die eerder tegen Kooistra een indrukwekkende serie van 16 noteerde, was voldoende om de laatste zestien te halen. In de achtste finale wachtte trainer Raimond Burgman. Van Etten trof hem eerder al op het NK, waar hij de winst pakte. Ook nu trok hij aan het langste eind: 40-36. In de kwartfinale trof hij Huub Wilkowski, eveneens een bekende van het NK. Van Etten leek opnieuw op weg naar de overwinning, maar Wilkowski keerde het tij met een serie van 16. Die dreun kwam Van Etten niet meer te boven: 28-40.

“De poulefase verliep stroef, ondanks twee overwinningen,” blikt Van Etten terug. “Tegen Burgman speelde ik sterk voor de break. De serie van Wilkowski in de kwartfinale was fenomenaal. Die kostte me de halve finale.” De Grand Prix werd uiteindelijk gewonnen door Glenn Hofman uit Den Haag, die verrassend wereldkampioen Dick Jaspers versloeg in de finale.

Meer nieuws uit Alkmaar?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: