‘Aanvallend ingestelde Tsjech Matej Sín naar AZ’

ALKMAAR - Er is een link tussen wielrenner Lance Armstrong en voetballer Matej Sín. Laatstgenoemde schijnt op weg te zijn naar AZ. Armstrong en Sín overleefden beiden teelbalkanker. Sín deed dat op achttienjarige leeftijd.
Door Pieter Visscher
Het transfergerucht rond Sín (21) houdt de gemoederen in het voetbalwereldje sterk bezig. Enkele media lijken het zelfs zeker te weten, maar wij houden een slag om de arm.
Het blijft immers grillig, dat voetbal. Kijk naar zo’n Dávid Hancko en Feyenoord, die er allebei van overtuigd waren dat een transfer van de verdediger naar het bij instanties als Amnesty International uiterst impopulaire Saudi Arabië rond zou zijn. De deal klapte.
Een paar slagen om de arm kunnen sowieso nooit kwaad. Maar als we de geruchten wél geloven komt Matej Sín naar Alkmaar. Wat weten we van ‘m?
Intelligent
Dominik Zatloukal, een volger van Síns club FC Baník Ostrava, uitkomend in de Tsjechische Fortuna Liga, noemt Sín een spelmaker met voetbalintelligentie, die vrijwel steevast vooruit denkt. “Sterk in de passing en een fantastische mentaliteit, gekoppeld aan leiderschap.” Lovende woorden voor de middenvelder, die ook als linker- en rechterspits uit de voeten kan. Sín is tweebenig en zit sinds maart bij de selectie van het Tsjechische nationale elftal.
Tweebenig
Volgens insiders is hij comfortabel aan de bal en weet hij zijn hoofd koel te houden voor de goal. Die tweebenigheid is een extra wapen van Sín, die soepel bij tegenstanders wegdraait en oog heeft voor medespelers. Hetzij met een steekpass of een voorzet. Hij kwam afgelopen seizoen tot zeven doelpunten en vier assists in 27 wedstrijden. AZ ziet sowieso graag dat er meer wordt gescoord door aanvallend ingestelde middenvelders.
Flanken
Ook vanaf de flanken was de productie afgelopen seizoen erg mager. Het is een van de posities waar Matej Sín ook uit de voeten kan. Met Isak Jensen haalde AZ vorige week ook al een aanvaller die in staat moet zijn voor treffers te gaan zorgen in een seizoen dat voor AZ weer druk kan gaan worden. Met de Conference League - mits het zich kwalificeert voor de poulefase - de eredivisie en het bekertoernooi.
Een brede selectie is prettig. Een concurrerende selectie bovendien, waarin spelers zo veel mogelijk op hun qui vive moeten zijn om maar continu in beeld te blijven bij hun coaches.
Matej Sín is een spelmaker met veel voetbalintelligentie.






Meer nieuws uit Alkmaar?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie