Het conceptplan van de gemeente Alphen.
Het conceptplan van de gemeente Alphen. (Foto: Gemeente Alphen)

Gemeente Alphen investeert in groen: plant een klimaatbos langs de N11

Nieuws

ALPHEN - De gemeente Alphen investeert naar eigen zeggen in een groene en gezonde leefomgeving. Groen biedt ruimte voor ontspanning en bewegen, draagt bij aan biodiversiteit (meer planten en beesten, zoals insecten en vlinders) en helpt klimaatverandering tegen te gaan. “Daarom beginnen we in het najaar met de aanplant van een klimaatbos.”

Met de aanplant van het klimaatbos plant de gemeente een hoop nieuwe bomen tegelijkertijd. De groenstrook langs de N11, aan de zuidrand van de wijk Kerk en Zanen, is gekozen als geschiktste locatie. “In het klimaatbos planten we bomen die extra goed tegen droogte kunnen, meer CO2 opvangen, en weerbaarder zijn tegen de meest voorkomende ziektes en plagen. Het gaat om minimaal 500 bomen”, aldus de gemeente.

Wethouder Relus Breeuwsma bevestigt dat: “Het klimaatbos is één van de projecten die we in de komende jaren aanpakken om onze gemeente te vergroenen en in te spelen op de gevolgen van klimaatverandering. Het andere soort bomen zorgt ervoor dat we lang van dit gebied kunnen genieten. Het is namelijk een fijne plek binnen onze gemeente waar mensen buiten kunnen recreëren.”

‘Alle bomen in onze gemeente zijn belangrijk’

Op zaterdag 1 oktober is er een informatiebijeenkomst voor omwonenden en andere geïnteresseerden. Omwonenden krijgen hiervan apart bericht. “Alle bomen in onze gemeente zijn belangrijk. Helaas komt het voor dat bomen ziek worden en/of afsterven. Het weer verandert en extremere weersomstandigheden veroorzaken steeds vaker schade aan bomen. Wanneer deze bomen zorgen voor onveilige situaties, moet de gemeente ze snoeien, en in het ergste geval kappen. Daardoor is een achterstand ontstaan op de normale werkzaamheden.

Dit najaar maakt de gemeente een inhaalslag met het onderhoud - en dus ook met het kappen - van bomen. Door de hele gemeente worden bomen gekapt die zijn aangetast door ziekte, die afgestorven zijn, of die om een andere reden voor onveilige situaties zorgen. “Gekapte bomen plant de gemeente altijd terug, bij voorkeur op dezelfde plek. Waar dat niet kan, zoeken we een andere plek, zoals nu met de bomen die we aanplanten in het klimaatbos.” Verder zet de gemeente de komende jaren blijvend in op het planten van extra bomen.

Vond je dit interessant?

Word wekelijks binnen 5 minuten bijgepraat
over het laatste nieuws uit Alphen aan den Rijn

Wij verwerken jouw gegevens zoals omschreven in onze privacyverklaring

Afbeelding
Hobbybrouwer Patrick Vuurens brouwt echte Alphense biertjes Nieuws 12 uur geleden
Afbeelding
Scholier naar Oude Raadshuis Nieuws 25 nov, 14:01
Afbeelding
Rampjaar 1672: expositie en verteltheater in de bibliotheek Cultuur 25 nov, 13:27
Afbeelding
Op-en-top kerst met Snowponies in Castellum Cultuur 25 nov, 12:44
Afbeelding
Meedenken over centrum Ter Aar Politiek 25 nov, 11:35
Afbeelding
Burgemeester Liesbeth Spies reikt eerste jeugdlintjes uit Nieuws 25 nov, 11:03
Afbeelding
Bridgen bij Boskoopse Bridge Club Nieuws 25 nov, 10:53
Afbeelding
WK: zó stimuleerde Qatar de nationale voetbalgekte Oranje 24 nov, 15:00
Afbeelding
WK 2022: de best betaalde voetballers Oranje 24 nov, 13:30
Afbeelding
Inwoners in gesprek over schetsen van nieuwe oeververbinding Boskoop Nieuws 23 nov, 16:23
Afbeelding
Gemeente Alphen stelt uitvoering van de economische agenda vast Politiek 23 nov, 12:18
Afbeelding
WK-shirt Rode Duivels te controversieel voor Qatar Oranje 23 nov, 08:00
Afbeelding
‘Als vader en dochter zijn we er voor elkaar, altijd’ Nieuws 22 nov, 21:27
Digitale krant

    Agenda

Het laatste nieuws uit Alphen aan den Rijn

Op Rodi Alphen aan den Rijn volg je het laatste nieuws uit Alphen aan den Rijn. Rodi Alphen aan den Rijn informeert via nieuws, interviews en tips over ontwikkelingen en activiteiten in de buurt en regio.

Nieuws Alphen aan den Rijn

Via onze nieuwsbrief mis je nu geen enkel nieuwtje uit jouw regio. Elke week krijg je het laatste nieuws uit Alphen aan den Rijn in je mailbox.

Blijf net zoals 10.000 andere Nederlanders up-to-date Schrijf je in voor onze nieuwsbrief