Wie bakt beter dan de bakker op Braderie Boskoop?

BOSKOOP – Vrijdagmiddag om 14.00 uur is het zover: de aftrap van de Boskoopse Braderie. De 45e editie wordt dan officieel geopend, waarna het de rest van de vrijdag en de hele zaterdag feest is in het dorpscentrum. Belangrijk onderdeel van de braderie is een live bakwedstrijd en een talentenshow. Belangstellenden kunnen zich nog aanmelden.
Door Morvenna Goudkade
Het braderiecomité is druk met alle voorbereidingen: Richard van Loon, Mike Verweij en Arjan van Schaik houden maandagochtend overleg. Het comité bestaat ook nog uit Thomas Koetsier en Mels Verweij. “Er zijn twee nieuwe zaken bijgekomen in het centrum, samen gevestigd in het voormalige Pos-pand, en die houden hun opening tijdens de braderie”, vertelt Mike Verweij. “Desiree van Kroos koffie en kids en Merel van Stek17 knippen allebei een lintje door en het braderiecomité knipt een lintje door om de braderie te openen. Drie lintjes dus.”
‘Het winnende bakproduct komt in assortiment’
De braderie heeft deze keer als thema ‘10 jaar samen’, wat staat voor verbinding na tien jaar fusie met Alphen en Rijnwoude. Volgens de organisatie wordt het een feestje met een open podium voor cultureel talent op het gebied van zang, dans, muziek en performance. En met een bakplein voor baktalent dat hier los kan gaan met koek en cake. De organisatoren vertellen dat ter inspiratie er op vrijdag en zaterdag 1000 Boskoopse ‘tuintjes’, een lokale lekkernij, worden uitgedeeld in het publiek. “Daarvoor hebben we Karin Houdijk van Productiehuis Alphen gevraagd. Karin is Boskoopse en zij komt met diverse andere acteurs om geheel in stijl de tuintjes te presenteren.” De bakwedstrijd, zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur, wordt weer een hoogtepunt. Na de succesvolle eerste editie vorig jaar, toen deelnemers streden om de titel ‘beste appeltaartbakker’, gaat het nu om koek en cake.
Horecaman Richard van Loon zit in de jury, samen met bakker Ko van Daalen, in de regio bekend met zijn Brood & Ko bakkerswinkels. In Boskoop is de winkel gevestigd midden in de dorpskern, tegenover horecazaak Het Keldertje van Van Loon. We nemen een kijkje in de bakkerij. Bakker Ko is zelf niet aanwezig, wel bakker Jan de Zeeuw, ook een zeer ervaren rot in het vak, zo blijkt. “Ik was vroeger eigenaar van Bakkerij Stevers in Alphen”, vertelt De Zeeuw. Inmiddels is hij in ruste, maar het ging toch ‘kriebelen’ en daarom is hij nu bezig met de appelrondo’s van collega Ko. “Bakken blijft mijn hobby. Ik vind het leuk om er een aantal uren in de week mee bezig te zijn.” Het braderiecomite gaat even op de foto met bakker en rondo’s. “Leuk om te vertellen is dat het winnende bakproduct opgenomen zal worden in het assortiment van Brood & Ko Boskoop”, weet Richard van Loon. “Het moet natuurlijk wel goed genoeg zijn, dus wie bakt beter dan de bakker?” Het gaat om eenpersoons koekjes of cakejes, verduidelijkt hij, gewicht per stuk tussen 50-100 gram. Er moeten minimaal 6 stuks beschikbaar zijn voor de jury. Van Loon: “Er hebben zich ook al kinderbakkers aangemeld. Als er nog wat kinderen bijkomen, maken we een aparte kindercategorie. Dus maak jij lekkere cupcakes of wat dan ook, meld je aan.”
Aanmelden en deelnemen
Alle deelnemers krijgen een onkostenvergoeding van 25 euro. Comitélid Arjan van Schaik faciliteert de bakwedstrijd, vertelt hij. “Deze wordt gehouden op het plein voor mijn winkel, Windhorst Techniek. Ik zorg voor ovens, stroom en water.” Deelnemers aan de bakwedstrijd kunnen meteen genieten van de talentenshow: het open podium komt een stukje verder op het Gouweplein. Sara Hijzen (16) en Elvie Bloem (14) doen mee. “Wij hebben samen een zangoptreden”, vertelt Sara. Mike Verweij: “Wie ook wil optreden of mee wil bakken: mail naar info@braderie-boskoop.nl voor informatie en aanmelden.”






Meer nieuws uit Alphen aan den Rijn?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie