Carnavalsvereniging De Krooshappers kiest prinsenpaar

Nieuws
Carmen van der Werf (links) en Rik Wognum (rechts).
Carmen van der Werf (links) en Rik Wognum (rechts). (Foto: Peter Groenendijk)

BOSKOOP - De Boskoopse Carnavalsvereniging De Krooshappers heeft met Rik Wognum en Carmen van der Werf haar prins en hofdame voor het komende jaar gevonden. Op het prinsenbal, dat druk bezocht was, kwam het duo uit een trein naar buiten. “Ik had geen betere hofdame kunnen wensen dan Carmen”, vertelt Rik.

Door Jordi Smit

Grote verrassing

Rik en Carmen groeiden vanaf jonge leeftijd op met carnaval. Zo was Carmen al vanaf zesjarige leeftijd dansmarieke en was haar vader in 1997 zélf de prins. “Op achtjarige leeftijd stond ik opeens op het podium met mijn vader als prins. Ik vloog hem toen in zijn armen. Mijn vader is daarom extra trots dat ik hofdame ben”, stelt de kersverse hofdame. Hoewel Carmen samen met haar vriend Matthijs en zoontje Bodi woonachtig is in Leiden, heeft ze nog altijd veel binding met Boskoop. Haar ouders, schoonouders en meerdere vrienden wonen in de regio. De relatie met Matthijs begon bijzonder genoeg vijf jaar geleden, tijdens carnaval in Boskoop.

Aangezien ze in Leiden woont, had ze niet meer verwacht hier ooit hofdame te worden. “We woonden nog maar een paar dagen in Leiden. Op een maandagavond, na 00.00 uur, ging opeens drie keer de bel. Ik was ontzettend verrast. Heel beduusd deed ik de deur open en kreeg ik aan tafel de vraag om hofdame te worden. Dat was natuurlijk geweldig.” Voor Rik was het eveneens een aangename verrassing. Hij werd in juni al gevraagd: “We lagen op bed en hadden een zwaar weekend gehad. Opeens ging ’s avonds laat de bel en hoorden we ook geklop. Maar ik zei tegen m’n vriendin: ‘Dat is vast bij de buren, we gaan lekker verder slapen.’ Daarna werd ik gebeld en wist ik genoeg.”

Voor je houden

De volgende dag moest Rik weer naar zijn werk. “Ik kwam op dinsdagochtend op de zaak en had nauwelijks geslapen. Dan heb je gewoon het gevoel dat je op je voorhoofd prins carnaval hebt staan. Maar dat is natuurlijk niet waar, want niemand is er in de zomer mee bezig.” Ook Carmen vond het ingewikkeld om het nieuws voor zich te houden: “Vooral tegen het einde was het heel moeilijk. Mijn ouders zouden zoals altijd op het prinsenbal zijn en zij keken er onwijs naar uit. Uiteindelijk kwam ik met Rik uit de trein, dat was waanzinnig leuk.”

Aankomst met de trein

Het tweetal kwam zogenaamd met een trein op een perron aan. Rik: “Het moment dat je er naartoe leeft, is spannend. Toen kwam ik met Carmen uit de trein en zagen we hoe mega druk het was. Het is volgens mij nog nooit zo druk geweest. Ook carnavalsvereniging De Cascarvieten uit Alphen aan den Rijn was erbij. We hebben écht genoten van dat feest. Als je ziet wat de prinsencommissie allemaal moet regelen, dan kan je daarvoor alleen maar respect hebben.”

Lieve reacties

Carmen merkte na afloop dat er veel enthousiasme was over de keuze: “We kregen zoveel lieve, enthousiaste reacties van iedereen. Dan komt er een dorpsgevoel naar boven. Mijn oma belde me nog trots op dat ze het gehoord had, heel bijzonder.” Het prinsenpaar is trots op de nieuwe merchandise, die tijdens de avond al zeer gewild was.

Lang wisten Rik en Carmen niet dat ze samen een prinsenpaar zouden zijn. De blijdschap was groot toen ze elkaar voorafgaand aan het prinsenbal zagen. Rik is namelijk goede vrienden met Matthijs en Carmen. “Die avond vond er écht een Hello Goodbye-moment plaats. We zijn zó blij dat we met elkaar dit avontuur aan mogen gaan. We zijn goed bevriend en gevoelsmatig hoort dit daarom zo”, benadrukt Carmen.

Grote eer

Tijdens het prinsenbal probeerden Rik en Carmen alvast de toon te zetten. Rik: “Je probeert natuurlijk om het publiek mee te laten doen. En ik had daarvoor geen betere hofdame kunnen wensen dan Carmen. Het wordt gewoon een schitterend jaar. En het is een grote eer om prins te zijn, dat ben je voor altijd.”

Volle agenda

Waar Carmen als freelancer werk verricht voor een kunstenaar en het Wereld Natuur Fonds, is Rik eindverantwoordelijke voor de logistiek bij Hoogeveen Plants. Beiden zijn ze dus druk, maar deze rol konden ze niet afslaan. “We hebben een volle agenda met afspraken, totdat het carnaval zélf begint. Het bezoeken van scholen lijkt me heel leuk, maar alles is bijzonder om mee te maken”, stelt Rik.

Over zijn naam hoefde hij niet lang na te denken. Hij heet prins kachel. “Kachel staat voor warmte, gezelligheid en verbinding, precies waar carnaval voor staat.”

Carmen en Rik kwamen in een trein binnen.

Meer nieuws uit Alphen aan den Rijn?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: