Ruim 200 kinderen trotseren de hitte tijdens Junior Triathlon Hazerswoude-Dorp

HAZERSWOUDE-DORP - Ruim 200 kinderen deden zondag mee aan de achtste editie van de Junior Triathlon in Hazerswoude-Dorp. Door de hoge temperaturen werden extra maatregelen genomen, zoals meer waterpunten, natte sponzen en extra parasols voor deelnemers én vrijwilligers.
De eerste dertig kinderen zitten aan de rand van zwembad De Hazelaar, klaar voor de start om 12.00 uur. De 76-jarige Cees Stolwijk, recent uitgeroepen tot beste masteratleet ter wereld, maakt een praatje met de jonge deelnemers. “Waar kom je vandaan? Wat vind je het leukste onderdeel van de triathlon?” vraagt hij. Een welkome afleiding voor de kinderen, die toch wel een beetje zenuwachtig zijn.
Wanneer Cees even later als eregast het startschot geeft, is de spanning voorbij. De kinderen zwemmen enthousiast hun baantjes en worden daarna door vrijwilligers uit het water geholpen.
Zwemmen, fietsen en rennen in de hitte
Na het zwemmen volgt de wissel naar het volgende onderdeel: de jongste deelnemers krijgen hulp, terwijl de oudere kinderen zelfstandig doorpakken en op de fiets stappen voor twee rondes van vijf kilometer. Daarna volgt het hardlopen. Vanwege de hitte werd het parcours met twintig procent ingekort, zodat de deelnemers minder lang in de volle zon hoefden te lopen. Onderweg stonden vrijwilligers met extra bekers water en natte sponzen om de deelnemers af te laten koelen.
Verspreid over het terrein waren extra partytenten en parasols geplaatst. Bezoekers en deelnemers maakten daar dankbaar gebruik van. Ook de cheerleaders van Dynamite zochten de schaduw op nadat zij de kinderen enthousiast hadden aangemoedigd.
Met een medaille én een glimlach over de finish
Na de finish wachtte een zwembadje om af te koelen. Dat was voor veel deelnemers geen overbodige luxe na deze inspanning. Een aantal kinderen had de afgelopen vijf zaterdagen meegedaan aan de gratis trainingen voor de triathlon. Andere deelnemers doen de drie sporten vooral één keer per jaar achter elkaar: tijdens deze triathlon.
Bij de finish kregen alle kinderen een medaille, een T-shirt en een diploma van de Nederlandse Triathlon Bond. Sommige deelnemers zagen na afloop ook ineens een grote camera: het Jeugdjournaal maakte een reportage over het evenement.
Tijdens de prijsuitreiking sprak Cees de deelnemers opnieuw toe. ‘‘Ik vond het geweldig om jullie vandaag bezig te zien. Jullie hebben het allemaal fantastisch gedaan.’’ De uitreiking verliep even anders dan gepland: de bekers voor de winnaars waren spoorloos verdwenen. De winnaars werden daarom naar het podium geroepen en kregen tijdelijk een extra medaille omgehangen.
Organisatie kijkt tevreden terug
De organisatie kijkt tevreden terug op de dag. “Het is fantastisch om te zien dat zoveel vrijwilligers meehelpen om deze dag tot een succes te maken en dat onze sponsoren ons weer steunen. We zijn tevreden dat de aanpassingen die we hebben gedaan voor het warme weer voor een veilig evenement hebben gezorgd.”
De verdwenen bekers ziet de organisatie als een leerpunt voor volgend jaar. “We hebben de bekers inmiddels gevonden. Alle winnaars krijgen binnenkort alsnog hun welverdiende beker.” Wat begon als een spontaan idee van een groep sportieve vrienden, is door steeds te blijven verbeteren uitgegroeid tot een professioneel sportief evenement.
Winnaars
De winnaars:
Meisjes 6-8 jaar: Iris Captein
Jongens 6-8 jaar: Ben Tighe
Meisjes 9-10 jaar: Kiki Glastra
Jongens 9-10 jaar: Lancelot Couzijn
Meisjes 11-12 jaar: Lisa Rimmelzwaan
Jongens 11-12 jaar: Milan van der Valk
Meisjes 13-14 jaar: Emma Rimmelzwaan
Jongens 13-14 jaar: Lars van Bergen
Beste team: Team TTB Bodegraven
Nog even nagenieten? Foto’s en video’s verschijnen binnenkort op www.triathlon-hazerswoude.nl en de sociale mediakanalen van de Junior Triathlon.













Meer nieuws uit Alphen aan den Rijn?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie