Nieuwe regels voor vervoer scholieren

ALPHEN - De gemeente Alphen moet zorgen dat scholieren die naar speciaal onderwijs gaan, worden opgehaald en thuisgebracht. Er daar regels voor die zijn opgenomen in de Verordening Leerlingenvervoer. Omdat er binnen de regels zaken veranderen, gebeurt dat eveneens bij deze verordening. De gemeente moet meer opties vergoeden.
Op dit moment betalen ouders van leerlingen die naar het speciaal basisonderwijs (SBO) gaan een ouderbijdrage. Dit geldt niet voor ouders van leerlingen op het speciaal onderwijs (SO). “Deelname aan het SBO is echter in de meeste gevallen onvermijdelijk. Het is een noodzakelijke stap in het belang van de ontwikkeling van het kind, net zoals deelname aan het SO”, vindt Alphen.
Verder krijgt de gemeente het signaal dat de ouderbijdrage voor een deel van deze ouders niet meer op te brengen is. Om die redenen is één van de voorgestelde wijzigingen om de ouderbijdrage voor leerlingen die het SBO bezoeken te laten vervallen. Dit om één lijn te creëren voor leerlingen van zowel het SO als SBO.
Verantwoordelijk
Elke gemeente is verantwoordelijk voor het vervoer van leerlingen uit deze gemeente naar de voor hen dichtstbijzijnde toegankelijke school. Meestal gaat het om leerlingen in het SO. Een taxibusje haalt deze leerlingen traditioneel opgehaald en brengt ze ook weer thuis. De gemeente besteedt dit vervoer aan bij een commerciële vervoerder.
Er zijn ook nog andere opties. Zo kan bijvoorbeeld een elektrische fiets worden vergoed als dit een goede oplossing is. Ook bestaat er een training voor kinderen om met het openbaar vervoer te reizen. De gemeente bekostigt in dat geval een openbaar vervoer-abonnement.






Meer nieuws uit Alphen aan den Rijn?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie