Arjan van der Laan presteert met SV Nieuwkoop boven verwachting

Sport
Arjan van der Laan keerde deze zomer terug bij SV Nieuwkoop.
Arjan van der Laan keerde deze zomer terug bij SV Nieuwkoop. (Foto: Website SV Nieuwkoop)

ALPHEN - SV Nieuwkoop is onder leiding van Arjan van der Laan uitstekend aan het seizoen begonnen. Het team draait in de bovenste regionen van de tweede klasse mee en is lastig te verslaan. Het is echter niet eenvoudig om dit vast te houden, benadrukt de oefenmeester. “We moeten elke wedstrijd weer aan de bak”, aldus Van der Laan.

Door Jordi Smit

De voetbalclub haalde met Van der Laan deze zomer een opvolger van Boris van Es in huis met veel ervaring. Waar hij op jonge leeftijd startte bij SV Nieuwkoop, speelde hij in de clubkleuren van ARC, Sparta Rotterdam, FC Twente, ADO Den Haag en FC Dordrecht. Als trainer was hij werkzaam bij Sparta Rotterdam (jeugd, assistent en interim-hoofdtrainer), FC Utrecht (jeugd), FC Lisse, de Oranje Leeuwinnen, TEC en Altior. Bij SV Nieuwkoop is hij terug op de plek waar het allemaal begon. “Het is geweldig om terug te zijn. Tussen mijn zesde en twintigste jaar heb ik bijna dagelijks bij deze club rondgelopen. Dan heb je er natuurlijk een gevoel bij. Anderzijds is er veel veranderd. De mannen van mijn leeftijd hebben veelal nu zoons die bij de club spelen. De generaties zijn opgeschoven.”

Veelbelovende start

Onder Van Es slaagde SV Nieuwkoop er in zijn eerste seizoen in om zowel het kampioenschap in de derde klasse te pakken als de districtbeker te winnen. Afgelopen seizoen had de club het een stuk lastiger. Het moest in de laatste weken vechten voor handhaving en had duidelijk moeite met het hogere niveau van de tweede klasse. Des te opvallender is de seizoenstart met Van der Laan. “Het grootste gedeelte van de jongens leerde ik tijdens de voorbereiding pas kennen. We raakten twee jongens kwijt aan Katwijk en moesten daarom nieuwe spelers binnenhalen. Bovendien werkten we aan de manier van spelen.” Al snel merkte hij dat de jongens het oppakten. “In de beker hadden we enkele pittige potjes en kregen we direct een test, maar dat ging ons goed af.”

‘Zege op CSW was geweldig gevoel’

SV Nieuwkoop speelde in het eerste competitieduel met Argon gelijk (2-2), waarna het met 0-3 verloor van Legmeervogels. Tegen CSW kwam de ommekeer. “Die wedstrijd leek in 0-0 te eindigen. Het was wachten op het laatste fluitsignaal, totdat we in minuut 94 alsnog het winnende doelpunt maakte. Dat was een geweldig gevoel. Sindsdien verkeren we in een goede vorm, al kan er nog genoeg beter.”

Groei van spelersgroep

Zowel in aanvallend als verdedigend opzicht ziet Van der Laan nog voldoende om aan te werken. “We kunnen nog wel meer kansen creëren, om de kans op doelpunten te vergroten. Defensief staat het aardig, maar ook daarin denk ik dat we nog beter kunnen. Door blessures moeten we toch wel regelmatig schuiven in onze opstelling. Elke trainer heeft graag dat hij over een vast basisteam beschikt. Maar het voordeel van deze situatie is dat nagenoeg iedereen voldoende aan spelen toekomt.”

Waar het in balbezit nog wel beter kan, ziet hij dat de winnaarsmentaliteit aanwezig is in de spelersgroep. “Het karakter is zeker aanwezig. Dat is belangrijk.” Van der Laan geniet van de uitdaging in de tweede klasse, en vindt de competitie fijn. “Ik heb nog nooit met mijn ploeg in een competitie uit de regio Utrecht gezeten. Het is een hoog niveau met leuk voetbal. Dat maakt dat het leuke wedstrijden zijn om te zien.”

De eerste competitiewedstrijden bewijzen dat SV Nieuwkoop dit voetbaljaar tot veel in staat is. Hoever het gaat komen, moet over een half jaar duidelijk worden. “Onlangs vroeg ik aan de jongens hoe zij ernaar kijken. Uiteindelijk hoor je op deze positie op de ranglijst thuis, want je hebt daarvoor de punten gehaald. Maar het wordt hard werken om dit vast te houden. De ploegen staan dicht bij elkaar en dus moeten we voldoende punten halen. Maar als we dit seizoen tussen de eerste vijf tot zes teams eindigen, dan hebben we het goed gedaan.”

Vrouwenteam Aruba

SV Nieuwkoop is niet de enige klus voor Van der Laan. Hij is namelijk sinds dit kalenderjaar ook bondscoach van het nationale vrouwenteam van Aruba. Over twee jaar neemt Ronnie Nouwen het stokje over, tot die tijd staat Van der Laan aan het roer. “De helft van dat team speelt in een ander werelddeel. Dat maakt het uitdagend om iedereen te volgen.” Hij belt daarom veel met hun trainers en probeert zo goed op de hoogte te blijven. 

De komende jaren moet het nationale team sterker worden. “Aruba is pas net begonnen om vrouwenvoetbal te omarmen. Zowel in de speelwijze als samenwerking is er daarom veel werk om te doen. Ik heb er echter alle vertrouwen in.”

Meer nieuws uit Alphen aan den Rijn?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: