Demi Nieuwenhuizen wil maximale uit golfcarrière halen

ALPHEN - Demi Nieuwenhuizen stond al in haar zevende levensjaar op de golfbaan. Al snel ontdekte ze haar liefde voor de sport. De afgelopen drie jaar deed ze mee aan diverse Nederlandse kampioenschappen en andere toernooien. Naast haar trainingen bij Golfclub Zeegersloot, waar ze afgelopen weekend clubkampioen werd, gaat ze ook aan de slag in Amsterdam en zegde ze haar hockeylidmaatschap op. “Ik ben ontzettend benieuwd waar mijn plafond ligt”, stelt Nieuwenhuizen.
Door Jordi Smit
Golf werd haar, en haar zusje, met de paplepel ingegoten. De vader van Nieuwenhuizen doet namelijk al ruim 25 jaar aan golf en ook haar moeder geniet van de sport. Ze ging daarom op jonge leeftijd mee. “In het begin ging ik er soms écht voor mijn vader naartoe”, vertelt Nieuwenhuizen eerlijk. “Maar toen ik eenmaal door kreeg hoe leuk de sport was, was ik verkocht. Met golf moet je de termen goed snappen. Als dat eenmaal het geval is, heeft het zoveel leuke kanten.”
Hoewel golf het imago heeft van een ‘dure sport’, weet Nieuwenhuizen wel beter. “Veel mensen denken dat ze veel geld moeten betalen, maar dat is eigenlijk alleen zo als je een heel hoog niveau hebt. Voor jonge kinderen is het een onwijs leuke sport om in te stromen.”
Uitdagingen
Tot drie jaar geleden trainde Nieuwenhuizen uitsluitend bij haar club, maar vervolgens besloot ze het over een andere boeg te gooien en aan wedstrijden deel te nemen. Die hebben haar extra uitgedaagd om nóg meer uit zichzelf te halen en nieuwe stappen te zetten. Wat ze al wist, kwam tijdens wedstrijden onder meer extra terug: het mentale aspect is in golf cruciaal. “Je moet in deze sport kunnen omgaan met teleurstellingen. Als je bij de eerste hole een fout maakt, moet je je koppie niet laten hangen en doorgaan. In de laatste jaren heb ik mezelf ontwikkeld in het herstellen van fouten en dat zie ik terug in m’n scores.”
Op toernooien kwam ze de voorbije jaren veelvuldig dezelfde namen tegen en merkte ze haar ontwikkeling. “Ik moest leren om tegen anderen te spelen. Hoewel golf natuurlijk een individuele sport is, heb je ook te maken met de scores van je concurrenten. Die motiveren je weer om het beter te doen en je tegenstanders te verslaan. Daarnaast is het onwijs leuk om nieuwe mensen te leren kennen en met elkaar op de golfbaan te staan. Ik weet dat de meiden die in het buitenland voor het Nederlands team uitkomen, nog te hoog gegrepen zijn. Maar ik kom tijdens NK’s vaak wel door de eerste ronde heen. Ik hoop de komende jaren steeds beter te worden.”
‘Mijn doel is om in Dames 1 terecht te komen’
Niet alleen wedstrijden moeten helpen, ook de trainingen in Amsterdam bij Golfclub Houtrak dienen een extra stimulans te geven. Nieuwenhuizen beseft hoe belangrijk het is om te oefenen. “Zonder training wordt je gewoon niet beter. Het gaat erom dat je op alle onderdelen een gevoel ontwikkelt, zodat het vanzelf gaat. Daar werk ik hard aan.”
Nieuwenhuizen vindt het dermate belangrijk, dat ze besloot om met hockey te stoppen. “Ik vond dat ik een keuze moest maken en golf was de meest logische. Ik heb het gevoel dat ik in deze sport verder kan komen en ben benieuwd waartoe ik uiteindelijk in staat ben. Het is interessant om dat uit te zoeken.”
Ambities
Haar Amsterdamse golfclub speelt met het eerste damesteam in de Hoofdklasse van Nederland. Nieuwenhuizen hoopt daarin snel terecht te komen. “Mijn club heeft me laten weten dat ik daarvoor in aanmerking kom, maar er zijn meer meiden die kans maken. Ik zal mezelf daarom moeten bewijzen en blijven ontwikkelen.”
Ondertussen blijft het gezin thuis met de sport bezig. Zo waren ze op vakantie in Kroatië toch ook even op de golfbaan te vinden. “Tegenwoordig zijn mijn vader en ik ongeveer van hetzelfde niveau, dus het is leuk om het tegen elkaar op te nemen en elkaar tips te geven. We delen de liefde voor de sport. Dat is ontzettend speciaal.”
Voor meer informatie over de club kijk je op https://zeegersloot.nl.






Meer nieuws uit Alphen aan den Rijn?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie