Wielertrio uit Boskoop maakt indruk in topseizoen

BOSKOOP - Boskoop kent een bijzonder sterk wielerjaar. Roy Hoogendoorn, Frits van Gemeren en Thijmen van der Giessen hebben een uitstekend wegseizoen 2025 achter de rug. Ze reden voor verschillende ploegen, maar vielen alle drie op met overwinningen, ereplaatsen en constante prestaties. Hoogendoorn liet zich zien op internationaal niveau, Van Gemeren excelleerde ondanks zijn drukke werk als kweker, en Van der Giessen bewees zijn talent bij de beloften. Hun succes onderstreept dat Boskoop ook op de fiets floreert.
Continentaal team
Roy Hoogendoorn (24) begon zijn loopbaan bij WV Avanti in Alphen aan den Rijn en later bij clubcombinatie Swabo. Inmiddels rijdt hij zijn derde seizoen voor het continentale team Metec-Solarwatt. Op 1 en 2 maart was het meteen raak voor de Boskoper: hij won de Dorpenomloop Dwars door Drenthe (177 kilometer) en werd tweede in de Kasseienomloop van Exloo (160 km).
Behalve eendagswedstrijden reed hij acht etappekoersen in Nederland, Frankrijk, België, Polen, Tsjechië en Kroatië. “In Kroatië behaalde ik onlangs een prima resultaat door zesde te worden in de massasprint”, vertelt Hoogendoorn. “Het regende hard en ik moest risico’s nemen op het gladde asfalt. Er deden veertien profploegen mee, met bekende renners als McNulty en Kwiatkowski.”
Tour of Holland
Deze week neemt hij deel aan de zes etappes tellende Tour of Holland. Hoogendoorn behaalde dit seizoen zo’n 25 top-tienklasseringen, waaronder drie zeges, onder meer in Rundum Steinfurt (Duitsland). “Met wat geluk had ik meer klassiekers gewonnen”, blikt hij terug. “Ik ben dit seizoen beter geworden. Volgend jaar wil ik met meer overwinningen in grote wedstrijden een plek afdwingen bij een profteam. Daar ga ik alles voor doen.” In november verruilt hij de fiets voor de schaatsen om enkele marathonwedstrijden te rijden. Ook staan komende winter trainingsstages met zijn ploeg in Spanje gepland.
De 33-jarige Frits van Gemeren combineert het wielrennen met zijn werk als eigenaar van een boomkwekerij, gespecialiseerd in Acers. Daardoor heeft hij weinig tijd om te trainen en rijdt hij vooral ‘rondjes om de kerk’ van zo’n tachtig kilometer. Toch leverde dat in 2025 meer dan tien top-tienklasseringen op.
In Zuidland pakte de renner van het Brabantse Tempo Hoppenbrouwers de winst door het peloton nipt voor te blijven. “Het was mijn doel om dit jaar minstens één wedstrijd te winnen, en dat lukte in Zuidland”, vertelt Van Gemeren. “Mijn uithoudingsvermogen is groter geworden. Ik heb zelden kramp gehad en ben maar één keer gevallen, in Assendelft. Daar hield ik wat schaafwonden aan over. Twee clubklassiekers en het NK voor eliterenners zonder contract, allemaal over 160 kilometer, reed ik keurig uit.”
Na een sleutelbeenbreuk in 2024 dacht Van Gemeren aan stoppen, omdat zijn werk op de kwekerij veel tijd vraagt. Toch stapte hij dit jaar weer op de fiets en vond hij het plezier terug.
Jongste van drietal
Thijmen van der Giessen is met zijn twintig jaar de jongste van het drietal. Dit seizoen debuteerde hij bij het Utrechtse Volharding Cycling Team, waar hij als belofterenner (onder 23 jaar) rijdt. “Bij De Volharding is alles goed geregeld en heb ik het erg naar mijn zin”, zegt Van der Giessen. “We rijden een mooi programma in binnen- en buitenland. Ook volgend jaar blijf ik bij deze club.”
Van der Giessen liet zich zien met top-tienplaatsen in Polen, de Kersenronde (165 kilometer), Heeswijk (derde) en het NK voor beloften (negende). De fietsenmaker bij Gek voor Fietsen in Alphen aan den Rijn gaat minder werken om meer te kunnen trainen. In 2026 wil hij goed presteren in klassiekers van zo’n 180 kilometer, in de hoop een contract te verdienen bij een continentaal team.








Meer nieuws uit Alphen aan den Rijn?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie