Herinrichting deel van IJdoornlaan Amsterdam-Noord op punt van beginnen

NOORD – De gemeente gaat een deel van de IJdoornlaan opnieuw inrichten. Het gaat om het gedeelte tussen Oosterlengte en de brug over het Noordhollandsch Kanaal. Ook het kruispunt Oosterlengte-IJdoornlaan gaat vernieuwd worden. Dit omdat er meer verkeer in Noord komt en de weg veiliger moet worden.
Op het gemeentelijke lijstje staan de volgende werkzaamheden: nieuw asfalt leggen, straatverlichting aanpassen en stoplichten afstellen.
Wanneer
Van maandag 6 oktober tot en met maandag 10 november zal er gewerkt worden de klus te klaren. Tijdens twee weekenden zal er 24 uur per dag gewerkt gaan worden. Het kruispunt is dan volledig afgesloten. Dit heeft extra gevolgen voor de bereikbaarheid. Dit zijn de volgende weekenden:
- donderdagavond 16 oktober tot en met maandagochtend 20 oktober 05.00 uur
- donderdag 6 november 20:00 uur tot en met maandag 10 november 05.00 uur
Het kan gebeuren dat sommige werkzaamheden uitlopen. Dit laat de gemeente dan weten via haar website.
Bereikbaarheid
Auto’s: De IJdoornlaan tussen Westerlengte en Oosterlengte is dicht voor auto’s. Auto’s leiden we om via de A10.
Fietsers en voetgangers: De fietspaden blijven open tijdens de werkzaamheden. Fietser leiden we langs de werkzaamheden. Voetgangers kunnen langs de werkzaamheden lopen.
Tijdens de twee weekenden dat er 24 uur gewerkt zal worden is het kruispunt ook volledig afgesloten voor voetgangers en fietsers. Fietsers en voetganger worden dan via een andere route omgeleid.
Artikel gaat verder onder de afbeelding.
![]()
Gemeente Amsterdam
Openbaar vervoer
Bussen 34, 36, 11, 119, 245 en N93 rijden een andere route. Tijdens de twee weekenden dat er 24 uur gewerkt zal worden zijn de haltes bij het kruispunt tijdelijk buiten gebruik. Kijk voor actuele informatie op de site van het GVB en Meerplus.
Hulp- en nooddiensten
Hulp- en nooddiensten kunnen via een tijdelijke route doorrijden. Ook tijdens de weekenden dat we het kruispunt volledig afsluiten. We maken dan een aparte route waardoor zij alsnog kunnen doorrijden. Het BovenIJ ziekenhuis blijft ook voor bezoekers bereikbaar.
Winkelcentrum De Banne
Bewoners en bezoekers van winkelcentrum De Banne kunnen via de rotonde Westerlengte rijden.
Werktijden
Gewerkt zal er meestal worden van 7.00 tot 16.00 uur. Soms kunnen de werkzaamheden uitlopen tot 19.00 of 20.00 uur. In de twee genoemde weekenden werkt men 24 uur per dag.







Meer nieuws uit Amsterdam-Noord?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie