Groet uit Schoorl Run 2024
zondag 11 februari 2024 8:30 tot 17:30
SCHOORL - De Groet uit Schoorl Run 2024 staat voor de deur. Lees hier alles dat je moet weten over het parcours, bereikbaarheid en praktische informatie. Jaarlijks op de tweede zondag van februari verzamelen enthousiaste hardlopers zich in de Noord-Hollandse badplaats voor de Groet uit Schoorl Run, een nationaal topevenement met internationale allure. Het succes van dit evenement is te danken aan het unieke en gevarieerde parcours dat dwars door het adembenemend mooie bos- en duingebied van Staatsbosbeheer loopt, met hoogtepunten zoals de schilderachtige oude dorpskernen van Groet, Bregtdorp en Catrijp.
Opmerkelijk is de enorme populariteit van de 44e editie op zondag 11 februari, waarbij de 21,1 en 30 kilometer afstanden al vroegtijdig zijn uitverkocht. Het parcours, dat de oudste bossen van Nederland en een van de breedste duingebieden van Staatsbosbeheer omvat, biedt een prachtig decor voor fanatieke deelnemers die hun persoonlijke records willen verbeteren.
![]()
Parcours - groetuitschoorlrun.nl
Een prominent onderdeel van de Groet uit Schoorl Run is de Mizuno 10 km, een perfecte keuze voor zowel beginnende als ervaren hardlopers. Dit geheel verharde parcours met weinig hoogtemeters is ideaal voor het vestigen van persoonlijke records. Bovendien dient de Mizuno 10 km als podium voor het Nederlands Kampioenschap 10 km, waar in voorgaande edities indrukwekkende prestaties werden neergezet, waaronder het scherpen van het Nederlands record bij de dames. Voor jonge hardlooptalenten tussen 4 en 13 jaar wordt tijdens de Groet uit Schoorl Run de Kids Run georganiseerd, een 1.200 meter lange race door het Duinstreekgebied van Schoorl, beloond met medailles voor alle deelnemers. Het voorlopige programma voor 2024 omvat de Kids Run, 30 km, 21,1 km en de Mizuno 10 km met het NK 10 km, elk met specifieke starttijden.
Parcours 21,1 kilometer
Verlies jezelf in de betoverende natuur van Schoorl, Hargen en Groet tijdens de 21,1 km halve marathon van de Groet uit Schoorl Run. Het parcours voert je door het schilderachtige centrum van Schoorl, gevolgd door een adembenemende route door de natuurlijke schoonheid van de omgeving. Vanaf de Voorweg gaat de route via de Schoorlse Zeeweg naar de Julianaweg, door de Blijdesteinsweg, naar het idyllische Schoorl aan Zee. Vervolgens betreed je het duingebied richting Hargen aan Zee en eindig je op de Heereweg in Schoorl. De start, gelegen op de Voorweg, is gemakkelijk bereikbaar vanaf Sporthal de Blinkerd, op slechts 1 km afstand, en startvakken zijn duidelijk aangegeven met borden.
30 Kilometer
Bereid je voor op je voorjaarsmarathon met de Groet uit Schoorl Run’s 30 km wedstrijd, een van de weinige in Nederland! Het sfeervolle parcours begint op de Voorweg in Schoorl en eindigt op de Heereweg. Het traject neemt deelnemers mee door de prachtige duinen van Schoorl, Hargen en Groet, langs bospaden en met de zee in de verte. Ongeacht het weer, biedt dit gecertificeerde parcours, erkend door de Atletiekunie, een geweldige hardloopervaring. Alle starts vinden plaats vanaf de Voorweg in Schoorl, op 1 km loopafstand van Sporthal de Blinkerd. Startvakken worden duidelijk aangegeven met borden, en de 30 km race begint om 10.45 uur.
Tien kilometer
De Mizuno 10 km is de hoofdafstand van de Groet uit Schoorl Run, waar zowel toplopers als recreanten zich wagen aan deze uitdagende route door het centrum van Schoorl. De start vanaf de Voorweg gaat over de Molenweg naar de Schoorlse Zeeweg, door de betoverende bossen van Schoorl, over de Nieuweweg naar Hargen aan Zee, en terug via de Heereweg naar de finish. Het parcours is officieel gecertificeerd door de Atletiekunie, wat betekent dat de race meetelt in ranglijsten en bij records. De Mizuno 10 km start om 14.30 uur vanaf de Voorweg, met duidelijk aangegeven startvakken op basis van opgegeven streeftijd. Let op: starten in een latere groep is mogelijk, maar niet toegestaan in een eerdere groep.
Bereikbaarheid
Wat betreft bereikbaarheid wordt Schoorl vanaf 8.30 uur afgesloten voor autoverkeer, en de organisatie raadt het gebruik van pendelbussen aan. Een pendelbusdienst tussen Alkmaar en Schoorl is beschikbaar, en deelnemers kunnen ter plekke retourtickets kopen voor € 5,50. De bussen vertrekken vanaf NS station Alkmaar en Sportpaleis de Meent, met haltes in Schoorl op korte afstand van de start en finish. Voor bezoekers die met eigen vervoer komen, is het fietstransferium in Schoorldam een handige optie om files en parkeerproblemen te vermijden. Auto’s kunnen gratis worden geparkeerd, en vanaf het fietstransferium is het een korte fietsrit naar Sporthal de Blinkerd. Indien met de auto wordt gereisd, wordt carpoolen aangeraden vanwege de beperkte parkeergelegenheid in Schoorl.
![]()
Parcours en plattegrond - groetuitschoorlrun.nl
Handig om te weten
Opbergen van Kleding: Voor deelnemers aan de 30 km, 21,1 km en Mizuno 10 km is er een handige kledinginname in Sporthal de Blinkerd. Bij het afgeven van kleding/tas ontvang je een sticker die overeenkomt met de sticker op jouw kleding/tas. Na de run kun je jouw kleding weer ophalen in Sporthal de Blinkerd.
Lockerwagen: Vlak bij Sporthal de Blinkerd staat een lockerwagen. Huur een locker voor € 5,00 (inclusief € 1,00 borg) om veilig je spullen op te bergen. Onthoud: laat geen kleding achter bij de startvakken of aan de hekken, want dit wordt direct na de start verwijderd.
Massage: Gun jezelf ontspanning voor of na de Groet uit Schoorl Run met een massage in Sporthal de Blinkerd. De massage duurt gemiddeld 20 minuten, en hoewel de wachttijd ongeveer 45 minuten is, is het de moeite waard. Vergeet niet een handdoek mee te nemen, en geniet van een massage verzorgd door het Nederlands Genootschap voor Sportmassage (NGS).
Verzorgingsposten Langs het parcours zijn er diverse verzorgingsposten waar je kunt rekenen op voorzieningen zoals AA Drink Iso Lemon en water. Hier vind je ook toiletten en een medische post.
Prijzen en Premies: Bij de wedstrijdloop maak je kans op geldprijzen, die enkele weken na het evenement worden overgemaakt. Er is zelfs een extra premie beschikbaar voor het verbreken van parcoursrecords op de 30 km, 21,1 km en Mizuno 10 km (dames en heren). Check het prijzenschema voor details.
Prijsuitreiking: De prijsuitreiking voor de Mizuno 10 km vindt plaats om 15.45 uur in de Theaterzaal de Blinkerd. Huldigingen worden gedaan voor de eerste drie mannen en vrouwen op de Mizuno 10 km, evenals de eerste drie mannen en vrouwen van het NK 10 km in de categorieën senioren, junioren en masters. Mis dit hoogtepunt niet!
