Première compositie Nieuwenhuizen in Vredeskerkje: ‘A Trip Down Memory Lane’

Uit
Afbeelding
(Foto: aangeleverd)

BERGEN AAN ZEE - In het Vredeskerkje in Bergen aan Zee gaat donderdag 26 juni het nieuwe werk A Trip Down Memory Lane van de Alkmaarse componist Cees Nieuwenhuizen in première. Pianist Berend Langendijk voert de cyclus van dertien pianostukken uit.

De compositie beschrijft ervaringen en emoties die iedereen in het leven tegenkomt, zoals verliefdheid, verlies en nostalgie. De stukken zijn toegankelijk van toon en herkenbaar van sfeer. Nieuwenhuizen kiest met deze cyclus nadrukkelijk voor eenvoud en zeggingskracht, in tegenstelling tot het meer complexe karakter van sommige eerdere werken.

Muziek als reflectie

De stukken worden gespeeld in twee delen, met zes composities voor en zeven na de pauze. Pianist Berend Langendijk, leerling van Nieuwenhuizen en vertrouwd met diens stijl, licht elk deel kort toe. De muziek nodigt uit tot reflectie of zelfs meditatie en wil herinneringen oproepen aan de thema’s die in de cyclus worden belicht.

Cees Nieuwenhuizen is internationaal bekend door zijn reconstructies en voltooiingen van werken van Ludwig van Beethoven. Hij studeerde piano, compositie en muziektheorie in Alkmaar en Den Haag, onder meer bij Else Krijgsman, Daan Manneke en Simeon ten Holt. Sinds zijn afstuderen in 1982 werkt hij als componist en docent.

Het concert begint om 20.00 uur, de kerk is open vanaf 19.30 uur. Kaarten kosten twaalf euro vijftig, inclusief drankje, en zijn te reserveren via www.kunstgetij.nl of kaartverkoop@kunstgetij.nl.

Afbeelding

Meer nieuws uit Bergen?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: