Plezier gaat voorop met korren in Bergen aan Zee

BERGEN AAN ZEE - IVN gaat zondag 19 juli weer korren in Bergen aan Zee. Korren gebeurt met een groot net dat door de IVN-gids in zee wordt geplaatst en door deelnemers vanaf de vloedlijn enkele honderden meters door de branding wordt getrokken. Na het binnenhalen is het altijd weer met spanning uitzien naar de vangst.
Deze tijd van het jaar dragen veel garnalen eitjes. Visjes spartelen, krabbetjes kruipen en garnalen glibberen alle kanten uit. Dat vraagt om nadere bestudering. IVN-gidsen geven hierbij enthousiast uitleg.
Net even wat anders in de branding
Elke vangst is weer anders en roept andere verhalen op. Zeesterren, zeeanemonen, haringen… Is dit visje nu een haring of een sprot? Zit misschien weer een pieterman tussen de vangst? Wie weet wat het zondag gaat worden. Er is altijd veel plezier. Een excursie met een grote belevingsfactor.
Informatie
De wandeling start zondag 19 juli om 10 uur vanuit IVN-gebouw Parnassia en duurt anderhalf tot twee uur. Kosten zijn drie euro per volwassene (kinderen gratis). Na afloop is er gelegenheid tot limonade/koffie/thee tegen een geringe vergoeding en het bekijken van de vele interessante zaken in Parnassia.
Parnassia is te bereiken door in Bergen aan Zee ter hoogte van Paulineweg 7 de bordjes ‘IVN Parnassia’ te volgen.
Zie ook www.ivn.nl/nkl.







Meer nieuws uit Bergen?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie