Meifestival brengt Top 100 Allertijden terug: ‘We merken dat het publiek er echt naar uitkijkt’

Uit
Top 100 Allertijden bands.
Top 100 Allertijden bands. (Foto: Aangeleverd)

WIJK AAN ZEE - Het Meifestival krijgt volgend jaar twee bijzondere toevoegingen: de terugkeer van de Top 100 Allertijden én een speciale uitnodiging voor Beverwijkse ondernemers in het kader van 750 jaar marktrecht. 

Door Serena van Heuven

Paul Klomp, een van de organisatoren, kijkt uit naar de terugkeer van de Top 100 Allertijden. “Het is dertig jaar geleden dat de Top 100 Allertijden voor het eerst werd georganiseerd, toen nog in De Slof - tegenwoordig het Kennemer Theater. Vijf regionale bands speelden alle top 100 nummers, van nummer 100 tot de nummer 1. Van drie uur ‘s middags tot diep in de nacht was het één groot feest voor iedereen die erbij was.”

De Top 100 Allertijden lag al een paar jaar stil toen de coronacrisis uitbrak, maar toch bleef het kriebelen bij de bands. Na corona volgden vier succesvolle edities bij Vuurlinie, die telkens binnen een kwartier waren uitverkocht. Nu Vuurlinie geen evenementen meer organiseert – de feesthal maakt plaats voor snelladers – krijgt het Meifestival de eer om deze muzikale klassieker nieuw leven in te blazen, onder de naam ‘Return of the Top 100 Allertijden Bands’.

De line-up bestaat uit Fetherlite, Headline, Full Circle, Paradise en Shoreline. “De kwaliteit is nog steeds enorm”, zegt Paul. “Ze spelen een selectie van nummers uit de Veronica Top 100 van 1995 en zijn keihard aan het repeteren. Eén bandlid vliegt in mei speciaal uit Turkije over om mee te doen!”

“Het is anderhalf jaar na de laatste editie en we merken dat het publiek er echt naar uitkijkt”, zegt Paul. “Het grote podium van het Meifestival geeft de bands alles wat ze nodig hebben. Zo kunnen ze volledig tot hun recht komen.”

Zaterdag 16 mei is het zover, dan is het tijd voor ‘Return of the Top 100 Allertijden Bands’. Normaal start het Meifestival op zaterdag pas in de avond, maar deze keer begint het al om 15.00 uur. Zo is er genoeg tijd om alle favorieten te laten horen.

Ondernemers in het zonnetje

Afgelopen weekend ontvingen alle Beverwijkse ondernemers een uitnodiging voor het Meifestival. “Twee personen per bedrijf mogen alvast een hapje en drankje doen vóór de start van het Meifestival, maar ze mogen natuurlijk ook blijven voor de rest van de avond”, vertelt Paul. “Een blijk van waardering”, zegt hij. “We vinden het geweldig dat deze ondernemers, zowel gevestigde namen als nieuwkomers, deel uitmaken van onze stad.”

De gemeente en het ondernemersfonds werken mee aan dit initiatief. Acht van de grootste transportbedrijven uit Beverwijk zetten trucks op de Dorpsweide om reclame te maken voor de Transportdag op zaterdag 20 juni op de Breestraat. Ook horecagroothandel VHC Jongens draagt bij. Dankzij al deze steun hoopt het festival maar liefst 750 ondernemers te mogen verwelkomen. Daarnaast wordt gekeken of ook oude, lang gevestigde bedrijven extra in het zonnetje gezet kunnen worden. “Hoe en wat precies, daar zijn we nog over in gesprek”, voegt Paul toe.

Inwoners

Afgelopen weekend kregen ook inwoners van Wijk aan Zee een brief met twee gratis tickets voor donderdag of vrijdag. “Betrokkenheid en de band met het dorp zijn voor ons heel belangrijk”, benadrukt Paul. Zo wil het Meifestival de lokale gemeenschap actief meenemen in het feest.  

Voor jong en oud

Het Meifestival biedt ook dit jaar weer een gevarieerd programma voor alle leeftijden. Woensdag is de Hollandse avond, met Nederlands beste zanger Yves Berendse. Donderdag staat in het teken van de jeugd, met onder andere een danscompetitie en twee nieuwe meidenbands die de tent op zijn kop zetten. Zondag zijn er twee kindershows: Woezel & Pip en Buurman & Buurman.

Natuurlijk ontbreken ook de vaste items niet: de kerkdienst, het katknuppelen, de Rock & Roll Beach Day op zaterdag en de traditionele Smaakmarkt op zondag.

Line-up

De volledige line-up blijft nog even een verrassing. Houd meifestival.nl en de socials goed in de gaten voor alle updates!

Kaartverkoop

De kaartverkoop voor het Meifestival start dinsdag 25 november om 16.00 uur. Kaarten zijn te koop via meifestival.nl.

-Dit-was-het-Meifestival-in-Wijk-aan-Zee
-Dit-was-het-Meifestival-in-Wijk-aan-Zee
-Dit-was-het-Meifestival-in-Wijk-aan-Zee
-Dit-was-het-Meifestival-in-Wijk-aan-Zee
-Dit-was-het-Meifestival-in-Wijk-aan-Zee
-Dit-was-het-Meifestival-in-Wijk-aan-Zee
-Dit-was-het-Meifestival-in-Wijk-aan-Zee
-Dit-was-het-Meifestival-in-Wijk-aan-Zee

Lees ook

Dit was het Meifestival in Wijk aan Zee 2025

Meer nieuws uit Beverwijk?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: