Wat is er dit weekend in Den Haag te doen? Drie tips!

Nieuws
Laserkunstenaar JesterN brengt fictieve, Escheriaanse werelden tot leven met licht en geluid.
Laserkunstenaar JesterN brengt fictieve, Escheriaanse werelden tot leven met licht en geluid. (Foto: Alberto Novello)

1. Laserkunst op strand van Scheveningen 

De Italiaanse laserkunstenaar JesterN brengt  vrijdag 22, zaterdag 23 en zondag 24 september op het strand van Scheveningen in de avonden een hommage aan Escher. De twintig minuten durende lichtshow Blacklight X wordt geprojecteerd op een enorm canvas van bijna 300 vierkante meter, gemaakt van zeecontainers die op het strand staan opgesteld, vlakbij strandrestaurant Solbeach. BLACKLIGHT X is van donderdag 21 tot en met zondag 24 september drie keer per avond gratis te bezoeken om 20.30, 21.30 en 22.30 uur. Het vindt buiten plaats, op het strand van Scheveningen, tussen strandrestaurants The Fat Mermaid en Sol Beach.

2. Gratis sporten uitproberen tijdens de Stadsspelen Den Haag

De Stadsspelen worden op zaterdag 23 en zondag 24 september in en rondom de Sportcampus Zuiderpark gehouden. Het gratis evenement biedt inwoners van Den Haag de kans om kennis te maken met diverse sporten en leuke activiteiten bij hen in de buurt. Bezoekers kunnen meedoen aan verschillende sporten, zoals voetbal, hockey, atletiek en nog veel meer. Met een uitgebreid programma op beide dagen van 10.00 tot 17.00 uur vol sport, muziek, optredens en lekker eten is er voor elke leeftijd iets te beleven. Meer dan 50 sport- en beweegaanbieders uit de hele stad laten deze dagen  bezoekers kennismaken met de mogelijkheden van het beweegaanbod. 

Volledig programma is te vinden op stadsspelendenhaag.nl

3. Just Peace: Open dag bij Vredespaleis en Internationaal Gerechtshof en andere internationale instellingen.

In het kader van Just Peace in Den Haag wordt op zondag 24 september weer de Haagse Internationale Open Dag gehouden. Inwoners van de stad kunnen die dag een kijkje achter de schermen van de Internationale Stad van Vrede en Recht nemen. Bezoekers zijn welkom bij verschillende internationale instellingen en kunnen het gesprek aangaan met mensen die werken in vrede en recht. Onder andere het Vredespaleis, het Internationaal Strafhof en Eurojust openen hun deuren.

Ook zal er een speciaal concert plaatsvinden bij het Nationaal Monument Oranjehotel in samenwerking met het Residentie Orkest van Den Haag. Dit concert heeft als thema Vrede en Recht en wordt geopend door wethouder Mariëlle Vavier. Iedereen is welkom bij deze uitvoering.

Organisaties die op 24 september hun deuren openen:

1. International Criminal Court

2. UN International Residual Mechanism for Criminal Tribunals (IRMCT)

3. Peace Palace: Permanent Court of Arbitration (PCA), International Court of Justice (ICJ), Carnegie Foundation

4. Organisation for the Prohibition of Chemical Weapons (OPCW)

5. High Commissioner on National Minorities of the Organization for Security and Co-operation in Europe (OSCE HCNM)

6. Hague Conference on Private International Law (HCCH)

7. EUROJUST

8. International Commission on Missing Persons (ICMP)

9. Kosovo Specialist Chambers

10. TU Delft | The Hague

11. Justice and Peace

12. Asser Institute

13. Peace in the Park

14. Nationaal Monument Oranjehotel

15. Rijksmuseum De Gevangenpoort

16. Haags Historisch Museum

17. The Hague Humanity Hub

Klik hier voor registratie en uitgebreide informatie.

Tijdens de Stadsspelen kan iedereen een sport uitproberen.