KNRM Texel De Cocksdorp doopt nieuwste reddingboot ‘Alies en Evert Floor’

Nieuws
De nieuwe reddingboot van KNRM Texel De Cocksdorp, Alies en Evert Floor, wordt overgedragen van werf Habbeké Shipyard (Directeur Orm de Waart) aan de KNRM (John Geel, Hoofd Techniek & Operaties).
De nieuwe reddingboot van KNRM Texel De Cocksdorp, Alies en Evert Floor, wordt overgedragen van werf Habbeké Shipyard (Directeur Orm de Waart) aan de KNRM (John Geel, Hoofd Techniek & Operaties). (Foto: Roel A. Ovinge, info@roelovinge.nl)

TEXEL - Reddingstation Texel De Cocksdorp van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) doopte zaterdag 3 mei haar nieuwe reddingboot ‘Alies en Evert Floor’. Zoals gebruikelijk bij de KNRM is ook de bouw van deze ruim elf meter lange reddingboot mogelijk gemaakt door een schenking.

Traditiegetrouw mag de schenker van de reddingboot de naam aan de boot geven en onthullen bij de doopplechtigheid. Deze reddingboot is volledig gefinancierd uit de opbrengst van de nalatenschap van wijlen mevrouw Alies Floor-Wieringa. De boot is gedoopt door Ria Beerens. Zij is de partner van de Helmer Wieringa, een neef van Alies.

De nieuwe reddingboot van KNRM Texel De Cocksdorp, Alies en Evert Floor, is gedoopt door Ria Beerens. - Foto: Roel A. Ovinge - KNRM

Reddingbootklasse Van Wijk

De nieuwe reddingboot is gebouwd door de Noord-Hollandse werf Habbeké Shipyard in Hoorn. De Van Wijkklasse is een doorontwikkeling van de Valentijn 2000-klasse. De nieuwe reddingboot is technisch getekend door Gaastmeer Design. Net als bij de overgang van de originele Valentijn- naar de 2000-klasse, is de Van Wijkklasse naar achteren verlengd. Dit keer met 50 centimeter om bovendeks meer ruimte te creëren. De rompvorm is grotendeels hetzelfde gebleven maar de techniek in de reddingboot is volledig vernieuwd. Daarnaast is onder meer een drenkelingenklep aangebracht en zijn de geavanceerde motoren meer naar voren geschoven voor een betere balans.

Capaciteiten reddingboot Alies en Evert Floor

De reddingboot Alies en Evert Floor weegt 9,5 ton, is 11,40 meter lang en 4,10 meter breed, heeft een bemanning van vier personen en een gereddencapaciteit van 50 personen. De aandrijving bestaat uit twee VOLVO PENTA D6-440 pk motoren. Elk gekoppeld aan een Hamilton-waterjet, waarmee een maximum snelheid van 32 knopen kan worden bereikt. De Van Wijkklasse-reddingboot is onder alle weersomstandigheden inzetbaar op het IJsselmeer, de Waddenzee en kan ook gelanceerd worden vanaf het strand aan de Noordzee. De motoren van de nieuwe reddingboot voor Texel De Cocksdorp zijn geschikt voor het varen met HVO100-brandstof. Dit levert 90% reductie van CO2-uitstoot op. Een belangrijk winstpunt in de doelstellingen naar meer duurzaamheid binnen de KNRM.

Reddingboot Alies en Evert Floor op zee voor de kust van De Cocksdorp.  - Foto: Roel Ovinge - KNRM

Vervangt reddingboot Beursplein 5

De Alies en Evert Floor vervangt hiermee reddingboot Beursplein 5 die op 24 april 1992 door mevrouw K.R.W. Baronesse van Ittersum-Van de Ven gedoopt werd op een wel heel bijzondere locatie; het Beursplein in Amsterdam, voor de ingang van de Effectenbeurs. Die reddingboot was een geschenk van de Amsterdamse Vereniging voor de Effectenhandel, die elk bedrijf dat zich op de beurs noteerde verzocht een bijdrage voor de KNRM te storten ten bate van een nieuwe reddingboot.

De Beursplein 5 mag met haar 33 dienstjaren, 614 reddingacties, 1.283 geredde personen en 16 geredde dieren gaan genieten van een welverdiend pensioen.

De oude reddingboot Beursplein 5 en nieuwe reddingboot Alies en Evert Floor voor het reddingstation van KNRM Texel De Cocksdorp.  - Foto: Roel Ovinge - KNRM

KNRM Texel De Cocksdorp anno 2025

De reddingboot en bootwagen van KNRM Texel De Cocksdorp worden bemand door 26 enthousiaste vrijwilligers, waaronder bemanningsleden, helpers aan de wal en leden van de plaatselijke commissie. Het reddingstation komt zo’n 20 keer per jaar in actie langs de Noord- en Waddenzee, zowel op zee als op het strand en in de duinen. De bemanning is professioneel opgeleid voor het reddingwerk, wordt periodiek bijgeschoold en oefent wekelijks om maximaal voorbereid in actie te kunnen komen.

De vrijwillige bemanning, helpers aan de wal en leden van de plaatselijke commissie van KNRM Texel De Cocksdorp. - Foto: Roel Ovinge - KNRM

Meer nieuws uit Den Helder?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: