Historische vereniging Suyder Cogge opent haar deuren: ontdek de geschiedenis van Drechterland

Historie
Het jaarboek van 2025.
Het jaarboek van 2025. (Foto: aangeleverd)

VENHUIZEN - Historische vereniging Suyder Cogge houdt zaterdag 24 oktober een open dag in het Koggehuis aan het Westeinde 3 in Venhuizen. Bezoekers zijn welkom van 10.00 tot 16.00 uur.

Op een groot scherm legt de vereniging uit hoe het zoeken in de beeldbank werkt. Bezoekers kunnen daarna zelf thuis aan de slag. op de computer of IPad.

Rondleiding

Bezoekers lopen mee met een rondleiding door het gebouw. Daarbij krijgen ze uitleg over de vitrines met objecten uit de oude gemeente Venhuizen. Het gaat onder meer om opgravingen en bodemvondsten, zoals oude munten en tegels.

Boeken en films

De vereniging verkoopt tweedehands boeken over de dorpen, waaronder boeken van Jannetje Visser-Roosendaal. Ook is er uitleg over de filmbank. Die bevat films van Venhuizen, Hem, Oosterleek, Schellinkhout en Wijdenes.

Bezoekers kunnen de afbeelding van hun eigen huis of een oud pand laten graveren op een borrelplank. Zij nemen daarvoor een foto mee. Wie meer wil weten over het zoeken naar voorouders, krijgt hulp bij het begin van een stamboom of kwartierstaat.

Opgeven voor 2027

Op de open dag kunnen belangstellenden zich opgeven voor de historische wandeling of fietstocht in 2027, individueel of in een groep. Ook kunnen bezoekers direct lid worden. Nieuwe leden krijgen het jaarboek in kleur cadeau.

Meer nieuws uit Drechterland?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: