The Sonority Cabinet IX: SKY in Grote Kerk Oosthuizen

OOSTHUIZEN – De Grote Kerk in Oosthuizen vormt op donderdag 25 september het decor voor een bijzondere muzikale avond. Vanaf 20.00 uur klinkt daar The Sonority Cabinet IX: SKY, een concert dat klassieke orgelklanken verbindt met eigentijdse elektronische muziek.
Het concept The Sonority Cabinet is een muzikaal rariteitenkabinet, waarin organist en componist Michael Bonaventure (1962, Edinburgh) ongewone en zeldzame muziekstukken uit verleden en heden samenbrengt. Vaak wordt het historische Oosthuizense orgel daarbij verweven met nieuwe elektronische texturen. Eerdere edities droegen titels als Mass (2013), Love (2017), Magic (2023) en Secret (2024).
Lucy in the Sky with Diamonds
In de editie van dit jaar, The Sky Cabinet, speelt Bonaventure nieuwe en recente composities van Geoffrey King, Javier Ruiz en Luiz Henrique Yudo. Daarnaast klinken zijn eigen werken en muziek uit het Fitzwilliam Virginal Book en het Buxheimer Orgelbuch. Ook verrassend: een orgelbewerking van de Beatles-klassieker Lucy in the Sky with Diamonds.
Het concert wordt visueel versterkt door videokunstenaar Thomas Mohr, die met zijn beelden een extra dimensie toevoegt aan de unieke klankwereld. De toegang bedraagt 15 euro, graag contant.






Meer nieuws uit Edam - Volendam?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie