De parallelle wereld ‘6364’ van Oosthuizer Sarel Koning

OOSTHUIZEN - Na drie seizoenen ‘Huis Anubis onofficieel’ heeft Sarel Koning uit Oosthuizen een mysterieuze avonturenfilm gemaakt. Afgelopen zomer is er gefilmd in Oosthuizen, Ilpendam en de Heemsteder bossen. Er volgde een druk najaar met monteren, beeldbewerking, special effects en geluidseffecten. De spannende jeugdfilm is vanaf 25 januari te bekijken via een nieuwe streamingdienst.
Na het maken van de series werd het tijd voor een film. Het is voor Sarel de eerste grote film, die is opgenomen met zoveel mogelijk medewerkers die ook al betrokken waren bij de serie, zowel de cast als de crew. Er is gefilmd in augustus, een ideale periode om te draaien. Toch kan er van alles gebeuren waarop je niet voorbereid bent. Sarel: “Het maken van de film was hectisch en de scenes waren ingewikkeld. Er waren bij de film veel mensen betrokken die allemaal aangestuurd moesten worden. Het opnemen van de series was eenvoudiger. Ik heb een strakke planning gemaakt en het is gelukt! De series heb ik gefilmd in Oosthuizen. Voor de film moesten we naar diverse locaties reizen.”
Politie
Er gebeurden onverwachte dingen. “Zo waren we in een afgelegen boomgaard een spannende scene aan het opnemen met harde geluiden en veel paniek. Een voorbijgangster die in de buurt haar hond uitliet dacht dat het echt was en belde de politie. Die kwam met loeiende sirene en zwaailichten aangesneld om poolshoogte te nemen. Ze hadden een melding gekregen dat er iemand vermoord werd. Gelukkig was er niets aan de hand.”
Monsters
Het creëren van de monsterlijke gedrochten die in de film te zien zijn nam erg veel tijd in beslag. Er is bijna twee weken aan gewerkt door vijf man. Een van de monsters is extra bewerkelijk omdat het wezen waterproof moest zijn. De grote decors voor de film zijn gebouwd in enorme zeecontainers in Oosthuizen door de vader van Sarel. Haar oudere broer stelde de containers ter beschikking.
Halssieraad
In de film neemt Victor (Geert Dekkers), de conciërge van een luxueuze kostschool de leerlingen mee op excursie naar een museum. Eigenaar Zeno van het museum (Ron de Groen) exposeert voorwerpen die hij heeft vergaard uit een andere werkelijkheid. Amber (Whitney Sadydoust) kan het niet laten een prachtig collier even uit de vitrine nemen om te kijken of het juweel haar staat. Hierdoor opent zij ongewild een poort naar een parallelle wereld. De leerlingen verdwijnen in deze vreemde dimensie. Hier begint een levensbedreigend avontuur. Is ontsnappen nog mogelijk? Het einde van de film vormt tevens een prachtig slot van de drie series.
Trailer
Er is weer zoveel mogelijk gewerkt met de hoofdcast van de series. Het personage Victor is in de film wat vrolijker geworden. Hij laat zijn emotionele kant wat meer zien en toont zich wat kwetsbaarder. Sarel: “In de toekomst zou ik graag een nieuwe serie of film gaan maken. De trailer van de film 6364 is te zien op You Tube!”






Meer nieuws uit Edam - Volendam?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie