Groene parkeergarage met 380 parkeerplekken in Waarderpolder

Nieuws
Het terrein waar de nieuwe parkeergarage komt gezien vanaf de Gedempte Oostersingelgracht.
Het terrein waar de nieuwe parkeergarage komt gezien vanaf de Gedempte Oostersingelgracht. (Foto: Aangeleverd)

HAARLEM - In 2026 start de bouw van een duurzame, groene parkeergarage met 380 plekken om het parkeren in Haarlem te verbeteren.

De parkeergarage wordt gerealiseerd op het terrein op de hoek van de Oudeweg en de Gedempte Oostersingelgracht, dat momenteel nog door de NS als parkeerplaats wordt gebruikt. De garage krijgt drie verdiepingen en biedt ongeveer 380 parkeerplekken. De gevel wordt voorzien van een groene aankleding. De bouw start in 2026, met de verwachting dat de garage in het eerste kwartaal van 2027 in gebruik kan worden genomen.

Voor wie?

De parkeergarage is bedoeld voor mensen uit omliggende wijken die wonen, werken of op bezoek komen en helpt de parkeerdruk te verminderen, vooral waar parkeerplaatsen verdwijnen zoals in de Spaarnwouderstraat en Gedempte Oostersingelgracht. Ook biedt de garage extra ruimte voor wijken met betaald parkeren en kan het centrumbewoners mogelijk dienen. Daarnaast komt er een afgesloten fietsenstalling, toegankelijk voor fietsers uit de wijde omgeving.

Eerste van vier nieuwe garages

Deze parkeergarage is de eerste van vier nieuwe garages die de gemeente in komende jaren bouwt volgens de parkeerplannen. Deze plannen zijn opgesteld naar aanleiding van het parkeerreferendum in 2024 en richten zich op het verbeteren van de parkeersituatie.

Voor meer informatie over het nieuwe parkeerbeleid, zie de pagina ‘Plannen maken voor parkeren’.

Meer nieuws uit Haarlem?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: