Oordoppen in en genieten: oude tijden herleven op circuit van Zandvoort

Sport
de Belg Werner D’ Ansembourg met een Williams won zowel zaterdag als zondag de race voor de historische Formule 1 renwagens.
de Belg Werner D’ Ansembourg met een Williams won zowel zaterdag als zondag de race voor de historische Formule 1 renwagens. (Foto: Bert Westendorp)

ZANDVOORT – Ook deze editie van de Historische Grand Prix op de piste van Zandvoort was afgelopen weekend weer een doorslaand succes. De duizenden bezoekers konden antieke renwagens van dichtbij bekijken, evenals de Formule 1 racers uit vervlogen jaren.

Door Bert Westendorp

Die laatste categorie, tijdperk 1966 tot en met 1985, kenmerkte zich met name door de drieliter motoren. Dat enorme geluid was het weekend tot in Haarlem te horen. Twee races met deze Formule 1 wagens, onder de noemer Masters Racing Legends, vormden het hoogtepunt van het weekend.

Enige reserve

Er wordt met enige reserve de strijd onderling aangegaan want de renwagens vertegenwoordigen een waarde van vele honderdduizenden euro’s. Ondanks de tropische temperaturen hielden de coureurs, een vermogende vriendengroep, het hoofd koel in deze gedateerde, maar zeer potente Formule 1 automobielen.

Williams

Race 1 op zaterdag werd evenals race 2 zondag gewonnen door de Belg Werner D’ Ansembourg met een Williams, die ooit toebehoorde aan de Australiër Alan Jones die in 1981 derde werd in het wereldkampioenschap met deze Formule 1.

Eregast was oud Formule 1 renner Martin Donnelly. De Brit overleefde ternauwernood een zware crash in 1990 op het circuit van Jerez in Spanje. De crash speelt een cruciale rol in de film F1-Movie met Brad Pitt in de hoofdrol. “Ik had geen enkele moeite om met Brad Pitt mijn ervaring te delen over de Formule 1 in die dagen. Voordeel is dat ik me niets meer kan herinneren van dat ongeluk...” Laat Donnely weten tijdens een signeersessie op Zandvoort.

In tegenstelling tot het huidige Formule 1 sfeertje konden bezoekers de renwagens van heel dichtbij bewonderen. “Prachtig, ik heb de Formule 1 wagens die hier racen in 1985 nog op Zandvoort gezien. Mijn kleinzoon van acht vindt het ook fantastisch. Ja natuurlijk hebben we oordoppen in, anders ben je in één klap doof”, liet deze Haarlemse grootvader weten. “Ja volgend jaar zijn we er zeker weer bij”, klonk het overtuigend.

Handen voor de oren, maar nog beter oordoppen in.
De Surtees van coureur en eigenaar Ewen Sergison wordt deels onderhouden door vrouwen.
Schaalmodellen waren eveneens populair in de paddock.
Warren Briggs (68 jaar) gereed voor de start met de McLaren M29 met ooit John Watson achter het stuur.
Pal na de start zondagmiddag was het Matthew Wrigley met de Tyrell 11 die de leiding nam, met latere winnaar D’Ansembourg hier nog in tweede positie.
Voormalig Formule 1 coureur Martin Donnelly signeert.

Meer nieuws uit Haarlem?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: