Open golfdagen Golfclub Ookmeer: Am-Ster-Dam’ en dus niet ‘U-Trecht’

NIEUW-WEST - Golfclub Ookmeer aan de Abe Lenstralaan organiseerde zaterdag 5 en zondag 6 juli Golfclub de jaarlijkse open golfdagen. In totaal hebben 62 mannen en vrouwen en kinderen, verspreid over beide dagen deelgenomen aan de clinics.
Saskia Vreeswijk
Op zaterdag werd om respectievelijk 10.30 en 14.30 en op zondag op 10.30 uur gestart met de clinic. Na ontvangst met een kop koffie of thee sprak de Pro, Suzanne Lanfermeijer, een kort welkomwoord. Daarna ging de groep in drie kleinere groepjes uiteen. In drie ronden werd achtereenvolgens de beginselen van het golfen bijgebracht.
Tekst loopt onder de foto door.
![]()
Bij Peter het chippen. (Foto: Peter Vreeswijk)
De eerste groep ging putten met Nel. Nel gaf eerst instructies voor het hanteren van de putter. Daarna kon een ieder naar hartenlust proberen om het balletje in de hole te laten rollen.. Peter gaf onderricht in het chippen. Nadat hij eerst had uitgelegd in welke houding er gespeeld moet worden gaf hij vervolgens aan dat het belangrijk is dat het balletje omhoog gaat. “Op de korte baan heb je deze techniek zeker nodig”, legt hij uit. “Zorg dus dat je onder de bal komt met je club en ben niet bang om het gras te raken”, zo vervolgde hij. Met Suzanne werd op de driving range de full swing geoefend. Na enige oefening in het swingen en het bepalen van de juiste houding gaf zij een voorbeeld van een juiste full swing. “Het tempo van de swing is Am-Ster-Dam en dus niet U-Trecht”, legde zij uit.
Vers bloed
Vervolgens werd de hele groep in zogenaamde flights van maximaal drie personen ingedeeld. Onder begeleiding werd een rondje gespeeld over de shortgolf-baan. Na afloop werd verzameld in de clubkantine en onder het genot van een hapje en drankje werden folders en inschrijfformulieren uitgereikt aan de deelnemers. Op deze manier hoopt de vereniging weer wat vers bloed binnen te halen. Of je nu komt voor de gezelligheid, de uitdaging, de rust of simpelweg om iets nieuws te proberen Golfclub Ookmeer staat voor golfen en gezelligheid zonder poeha en samen trainen en samen spelen.
Actieaanbieding
Voor wie lid wil worden van de club is het lidmaatschap vanaf 1 juli geheel gratis. Dus pas in 2026 gaan deze nieuwe leden daadwerkelijk betalen. Nog een leuke bijkomstigheid: Pro Suzanne heeft een speciaal aanbod, te weten vier keer een groepslessen van elk negentig minuten voor 100 euro.
Kom langs en ontdek waarom zoveel golfers voor Golfclub Ookmeer kiezen. Meer informatie via: www.golfclubookmeer.nl.
![]()
Suzanne leert je de full swing. (Foto: Peter Vreeswijk)






Meer nieuws uit Haarlemmermeer?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie