Roode Steen in Hoorn permanent afgesloten

Gemeentenieuws
Afbeelding
Foto: archief vincentdevriesfoto.nl

HOORN - De binnenstad als huiskamer van Hoorn. Een plek waar het prettig is om te verblijven. Een belangrijke manier om dat te bereiken is het weren van auto’s. Dat doet de gemeente stap voor stap, door dit jaar de Roode Steen permanent af te sluiten.

De Roode Steen is nu alleen tijdens het terrassenseizoen afgesloten voor doorgaand verkeer. Vanaf april 2025 wordt een van de mooiste pleinen van Hoorn permanent afgesloten voor doorgaand verkeer. Laden en lossen blijft mogelijk tussen 6.00 en 11.00 uur. En fietsen blijft toegestaan.

Aanpassing bestrating zuidzijde Roode Steen

Prettig verblijven heeft ook te maken met de inrichting van je binnenstad. Een voetgangersgebied moet ook die uitstraling hebben. Daarom wordt de bestrating van de Roode Steen aangepast. Dat gebeurt na het terrassenseizoen. De rijbaan gaat eruit en de zuidzijde wordt opnieuw bestraat. Zo krijgt dit deel van het plein een duidelijk voetgangersprofiel. Daar wordt materiaal voor gebruikt dat beter toegankelijk is voor mensen die moeilijkheden ervaren met lopen.

Doorgaand verkeer

Na 11.00 uur kan verkeer dat wil laden en lossen de Roode Steen niet meer bereiken. Dat kan voor meer verkeer zorgen via het Achterom. Het kan ook zijn dat daardoor meer verkeer ontstaat in de haven. Tot nu toe blijkt dat niet uit onderzoeken van de gemeente. Maar het effect van de afsluiting wordt in juni 2025 opnieuw onderzocht. In dit onderzoek wordt gekeken naar de uitwerking van de afsluiting van de Roode Steen.

Havenkwartier

Er wordt al lang gesproken over het beperken van doorgaand verkeer in de havens. Met betrokkenen van de binnenstad en havens is besproken of zij een geslotenverklaring willen. Dat gaat gepaard door handhaving met een kentekencamera. Hier bleek tijdens de bijeenkomst draagvlak voor. De voorbereiding en uitvoering van zo’n maatregel is een lang en intensief traject. In de komende periode wordt hieraan gewerkt.

Annemieke Ooms

Meer nieuws uit Hoorn?

Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie

Deel dit bericht:

Lees hier de laatste editie