Walk of Love in Zwaag: ‘Je krijgt er energie van’

Nieuws
De Walk of Love in De Weere wordt al een aantal jaren georganiseerd en kent veel deelnemers.
De Walk of Love in De Weere wordt al een aantal jaren georganiseerd en kent veel deelnemers. (Foto: aangeleverd)

ZWAAG - Een fijne wandeling door het dorp, livemuziek, bijzondere momenten en vooral ruimte voor ontmoeting en mooie herinneringen.

Dat is de Walk of Love, die zaterdagavond 24 oktober voor het eerst in Zwaag wordt gehouden. Iedereen die mee wil wandelen is welkom.

De ongeveer 2,9 kilometer lange wandeling begint om 19.00 uur bij Cultureel Centrum De Plataan. Vanaf daar trekken de deelnemers gezamenlijk door Zwaag. “Het is vooral een heel mooie en positieve wandeling”, vertelt initiatiefnemer Sandra Boorsma uit Zwaag die de wandeling samen organiseert met dorpsgenoten Miranda Jong en Chantal Klaassen. “Je kunt je gemis delen, maar het is juist ook een wandeling waar je energie van krijgt.”

Kaarsjes en livemuziek

Onderweg worden meerdere bijzondere momenten georganiseerd. Zo wandelen de deelnemers naar een plek waar kaarsjes worden aangestoken. Op andere plekken is livemuziek en doet iemand haar persoonlijke verhaal. Daarbij hoeft zeker niet in stilte te worden gelopen. Integendeel, benadrukt Sandra. De Walk of Love draait juist ook om gesprekken en contact met elkaar. “Daarom kan ook iedereen meewandelen. Het is allemaal heel vrijblijvend.” De wandeling is er voor mensen die een dierbare missen, maar ook voor mensen die iemand willen steunen of het simpelweg mooi vinden om gezamenlijk stil te staan bij herinneringen. Je hoeft dus niet met een groep te komen of iemand te kennen.

Mooie ervaring

Het idee om de Walk of Love ook in Zwaag te houden, komt voort uit de ervaringen in De Weere. Daar wordt al meerdere jaren een soortgelijke wandeling georganiseerd. Sandra liep daar zelf twee keer mee. “Het is echt heel mooi om mee te maken”, vertelt ze. “En daarom leek het ons zo mooi om dit ook in Zwaag te organiseren.” De initiatiefnemers hopen dan ook dat het niet bij deze eerste editie blijft en dat er in de toekomst vaker een Walk of Love door Zwaag kan worden gehouden.

Napraten

Rond 20.30 uur komen de wandelaars weer terug bij De Plataan. Daar is gelegenheid om met koffie of thee en iets lekkers nog even gezellig na te praten. Deelname kost 5 euro per persoon. Aanmelden kan via walkoflovezwaag@gmail.com. Er zijn al aanmeldingen binnen, maar er is zeker nog ruimte voor meer wandelaars! De Walk of Love in De Weere is de avond ervoor, op vrijdag 23 oktober. Wie daar mee wil lopen, kan zich aanmelden via lichtje.aansteken@gmail.com .

Meer nieuws uit Hoorn?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: