Brownies&downieS in voormalig Missiehuis Hoorn

HOON - Brownies&downieS opent maandag 2 oktober de deuren aan de Blauwe Berg 7a in Hoorn. De ondernemers achter het Hoornse filiaal zijn de zussen Daphne en Nina Smit die geïnspireerd raakten door hun broer Jasper, met het syndroom van Down. Brownies&downieS biedt mensen met een beperking of een afstand tot de arbeidsmarkt de mogelijkheid om mee te werken in een echt horecabedrijf. Dit vanuit het idee dat samenwerken met verschillende mensen het beste in iemand naar boven haalt. Hoorn is de 56e vestiging van de franchiseketen.
Daphne heeft vijf jaar gewerkt bij Brownies&downieS Alkmaar waar ze door haar zorgopleiding in 2018 terecht kwam. Broertje Jasper werkte samen met haar op de zaterdagen in het Alkmaarse lunchcafé waardoor het hele gezin daar vaak te vinden was. Twee jaar geleden ontstond het idee om een eigen filiaal van de keten Brownies&downieS te openen. Toen Jasper in september 2022 onverwachts overleed op een zorgboerderij in Spierdijk kwamen de plannen voor de eigen zaak op een laag pitje te staan. Uiteindelijk besloten de zussen toch door te zetten om zo iedere dag in de mooie wereld van hun broertje te blijven. “Jasper heeft de locatie gekend en wist vanuit zijn werk in Alkmaar heel goed waar we mee bezig waren. Hij wist dat hij onderdeel zou worden van team Hoorn”, zegt Nina.
Inmiddels is een mooi en volledig ‘team Hoorn’ bij elkaar gekomen. Iedereen staat vanaf maandag 2 oktober met een glimlach klaar om de eerste gasten te verwelkomen. “We hebben de afgelopen twee weken gebruikt om eerst met elkaar te oefenen. Even rustig landen in de zaak, elkaar leren kennen en kijken hoe alles werkt. Nu hebben we heel veel zin om aan de slag te gaan. Er mag hier en daar soms iets net even anders gaan, dat is de charme van het concept”, zegt Daphne.
![]()
De zussen Daphne en Nina Smit raakten geïnspireerd door hun broer Jasper. (Foto: aangeleverd)
Brownies&downieS Hoorn is zeven dagen per week geopend voor koffie, brownies en heerlijke lunches. Op vrijdag en zaterdag is er ook de mogelijkheid iets langer te blijven zitten voor een borrel(hap) en kleine avondkaart. Openingstijden: maandag tot en met donderdag 10.00 tot 17.00 uur, vrijdag en zaterdag 10.00 tot 21.00 uur en zondag 11.00 tot 17.00 uur. Meer informatie: www.browniesanddownieshoorn.nl of mail naar hoorn@browniesanddownies.nl . Instagram/Facebook: @browniesanddownieshoorn.
Voorleesochtend
Omdat het tijdens de openingsweek ook Kinderboekenweek is, wordt zaterdag 7 oktober in samenwerking met de bibliotheek Hoorn een voorleesochtend georganiseerd. Vanaf 10.30 uur wordt voorgelezen uit het boek ‘De kleine kangoeroe’ van Guido van Genechten.






Meer nieuws uit Hoorn?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie