Loods M doet mee met Regiodeal Waterwegregio

Gemeentenieuws
Afbeelding
(Foto: stockfoto)

Loods M is één van de zes goedgekeurde projecten van de Regiodeal Waterwegregio (RDW). Dat schrijven burgemeester Jack de Vries en wethouder Denise Mulder (Maassluis Belang) in een RIB (raadsinformatiebrief)

Chrit Wilshaus

Bij deze deal krijgen inwoners en ondernemers geld van het Rijk om de leefomgeving te verbeteren, meer mensen aan werk te helpen en om de regio duurzamer te maken. Loods M krijgt voor een jaar 185.600 euro om te werken aan de ambities van dit project: het ontwikkelen van vernieuwende maritieme technieken en het aanleren van bijbehorende vaardigheden. 

Project Loods M sluit op drie onderdelen goed aan bij het doel van de RDW. Ten eerste omdat het om een circulair gebouw gaat wat als voorbeeld kan dienen van verduurzaming van een haven- en woongebied. Zo is het gebied in en rondom Loods M een prototype van een lokaal duurzaam energiesysteem voor bedrijven en woningeigenaren. Het systeem bestaat uit een zeezout- en luchtdrukbatterij, PV(T) panelen, windwokkels en een digitaal beheersysteem. Ten tweede is Loods M een fieldlab waar overheden, onderwijs en bedrijfsleven samen leren, ontwikkelen en implementeren van en aan circulaire duurzame energietechnologieën bij gebiedsontwikkeling. En ten derde is Loods M een werkplaats voor de recycling van hout (voor woningbouw), de bouw van een nieuwe historische trekschuit, de restauratie van schepen, isolatietechnieken en regenwatergebruik.

Samenwerkings-overeenkomst

De raad werd al eerder met een RIB geïnformeerd over de Regiodeal. Dat was toen gemeente Maassluis een overeenkomst (convenant) hierover had gesloten met de buurgemeenten Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, de Provincie Zuid-Holland en het Rijk. Daarnaast is de gemeente binnen de regio een samenwerkingsovereenkomst aangegaan met diverse samenwerkingspartners vanuit het onderwijsveld, kennisinstellingen, ondernemers en maatschappelijke partners.

Regiodeal Board

Voor het aansturen van de uitvoering van de Regiodeal is een Regiodeal board ingesteld. Maassluis wordt hierin vertegenwoordigd door wethouder Mulder. En verder zijn er dus nog vertegenwoordigers afgevaardigd vanuit de genoemde samenwerkingspartners. De burgemeester van Vlaardingen is de voorzitter van de Regiodeal board.

Bestaanszekerheid

De Regiodeal board heeft totnogtoe een zes projectvoorstellen besproken en goedgekeurd. Daarbij is een aantal ‘pijlers’ van belang. Achtereenvolgens gaat het om de volgende uitgangspunten. Het versterken van sociale cohesie kansengelijkheid jeugd & jongeren en veilig wonen. Een inclusieve arbeidsmarkt met een betere toegang tot bestendig werk, volwaardig inkomen die de bestaanszekerheid van huidige en toekomstige generaties vergroot. Het realiseren van een circulaire en duurzaamheidstransitie in de gebouwde omgeving en de opbouw van kennis en ervaring die nodig zijn om dit te realiseren. Het vormgeven van bovenstaande, evenals het monitoren en evalueren hiervan moet nog worden vormgegeven, aldus De Vries en Mulder.

Meer nieuws uit Maassluis?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht:

Lees hier de laatste editie

Lees hem hier