Excelsior Maassluis wint van koploper HSV Hoek

Sport
De Tricolores gaven nauwelijks iets weg.
De Tricolores gaven nauwelijks iets weg. (Foto: Marco de Bruin)

Excelsior Maassluis heeft opnieuw een knappe overwinning geboekt in de Tweede Divisie. Op eigen veld werd koploper HSV Hoek met 3-1 verslagen. Een verrassende uitslag op papier, maar wie de competitie volgt weet dat in de Tweede Divisie iedere wedstrijd op zichzelf staat.

Leo Kattestaart

Het was duidelijk dat Hoek vanaf minuut één er druk op wilde zetten, maar dat is iets wat Excelsior Maassluis ook eigenlijk elke week poogt. Ook deze week, want in de tweede minuut zette Devin Plank goed door, maar het ontbeerde hem aan kracht om succesvol af te ronden. Niet veel later was het wel raak. Het was Plank die Jannick Verbont over rechts de ruimte instuurde. Zijn voorzet bereikte Yousef Al Abd Al Hamd en die zag zijn inzet half verwerkt worden door Hoek-sluitpost Finn Murre. In de rebound was het vervolgens Quincy Tavares die de bal in de kruising deponeerde: 1-0.

Vanaf dat moment ontspon zich een alleszins acceptabele pot voetbal, hoewel de acteurs af en toe wel wat last hadden van een wat vlagerige wind. Uiteraard probeerde de koploper snel zaken te doen, maar de manier waarop de Tricolores indien nodig steeds gegroepeerd de verdedigende stellingen opzocht was vooralsnog een brug te ver voor de ploeg uit Zeeuws-Vlaanderen. De Tricolores gaven nauwelijks iets weg. Daarbij diende de defensie van de ploeg Gérard de Nooijer uiterst attent te blijven bij de aanvallen van de thuisploeg. Behoudens een hachelijke situatie voor het doel van Excelsior Maassluis-doelman Karim el Fakiri in de achtste minuut kwam men vooralsnog niet. De thuisploeg daarentegen wel toen in de 27e minuut Plank een afvallende bal oppikte en zich geen tel bedacht: 2-0.

En het ‘feest’ werd nog mooier in 36e minuut. Na een fraaie actie gaf Jannick Verbont uitstekend voor en het was de inkomende Achraf Madi die werkelijk kiezelhard uithaalde: 3-0. Juist voor de pauze wisten de bezoekers de score wel een dragelijker aanzien te geven toen in de 45e minuut Hamza Boulhrouchane een onachtzaamheid afstrafte: 3-1.

Na de thee een ander spelbeeld; Hoek ging, gesterkt door aan aantal verse krachten, naarstig op zoek naar de aansluitingstreffer. De ploeg van Geert-Arend Roorda had het in die fase best even lastig; men had moeite om weer wat rust in het spel te krijgen. Die druk van de koploper leidde dan ook tot wat kansen. Het was de paal - na een schot van Yanillo de Nooijer - wat Excelsior Maassluis op been hield en even later ook de lat, dit via een verdediger.

Daarnaast kregen de bezoekers ook nog wat mogelijkheden. Maar die kwamen er naarmate wedstrijd vorderde ook voor de thuisploeg. Gescoord, dit ondanks de ruim bemeten extra tijd (6 minuten), werd er echter niet meer.

Zo behaalde de Tricolores wederom de overwinning. Een die over de gehele wedstrijd beziend zeker niet onverdiend was. Wel werd duidelijk dat promovendus Hoek, dit ondanks deze nederlaag, niet voor niets nog steeds de lijstaanvoerder is, en dat geeft de prestatie van Excelsior Maassluis van vanmiddag nog meer glans.

Volgende week, zaterdag 7 maart, reist Excelsior Maassluis af naar Volendam alwaar naaste concurrent RKAV Volendam de tegenstander is; aanvang: 14.30 uur.

www.waterwegsport.nl.

Meer nieuws uit Maassluis?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: