Ontdek de herkomst én toekomst van bloemen, planten en groente in Wervershoof en Andijk

WERVERSHOOF/ANDIJK - Waar komt die knalrode paprika vandaan? Hoe is het om elke dag te werken in licht en lucht? Tijdens Kom in de Kas geven ruim honderd glastuinbouwbedrijven in Nederland een kijkje achter glas, waarvan zes telers op zaterdag 5 april tijdens Kom in de Kas van 10.00 tot 16.00 uur in Wervershoof en Andijk.
Een kans voor jong en oud om van dichtbij te zien, proeven, ruiken en ervaren hoe bloemen, planten en groenten groeien en hoe de kwekers met slimme innovaties werken aan de toekomst van duurzame, lokale teelt.
Voor veel Nederlanders is de kas een onbekende wereld. Maar wie er eenmaal binnenstapt, raakt snel onder de indruk. Rijen vol paprikaplanten, de frisse geur van verse bloemen en een kleurrijk, uitgestrekt landschap van mooie producten. De indrukwekkende schaal, duurzame innovaties en het enthousiasme van de kwekers maken de kassen een bijzondere omgeving om te bezoeken. Het thema Groene Liefde staat bij deze 47e editie centraal: liefde voor duurzame oplossingen, vakmanschap en voor de producten die uit de kassen komen.
Producten van dichtbij
Inmiddels is het heel gewoon, maar de Nederlandse supermarkten, tuinen en vazen zien er heel anders uit zonder hulp van de kassen. Bloemen, planten, groente en fruit worden om de hoek geteeld. De Nederlandse glastuinbouw loopt daarbij wereldwijd voorop in innovatie en duurzaamheid. Van robots tot slim water- en energieverbruik: tijdens Kom in de Kas leren bezoekers alles over hoe de kwekers met innovatieve technieken bijdragen aan een toekomstbestendige wereld. Zo is Plantenkwekerij Gitzels vanwege de praktische toepassing van innovaties op het gebied van aardwarmte, drones, klimaatcellen en sensoren onlangs genomineerd voor de Tuinbouw Ondernemersprijs.
In Wervershoof en Andijk liggen op fietsafstand van elkaar zes heel verschillende bedrijven. Bezoekers ontdekken onder meer de kweek van orchideeën, tulpen, paprika’s, chrysanten en lelies. Samen bieden ze een uniek kijkje in de moderne glastuinbouw waarbij optimaal warmte- en elektriciteitsgebruik centraal staan. Ze hebben sinds de laatste Kom in de Kas in dit gebied niet stilgezeten en nemen bezoekers graag mee in alle technische ontwikkelingen. Daarnaast zijn er activiteiten voor kinderen, zoals een speurtocht, schminken en een springkussen.
Kom naar Wervershoof:
* Plantenkwekerij Gitzels BV, Nieuwedijk 23 a - jonge planten
* Sunshine Orchids, Nieuwedijk 27 - orchideeën
Of naar Andijk:
* Niels Kreuk, Kadijkweg 19 - tulpen
* Fred van Paassen BV, Veenakkers 19 - chrysanten
* VD Holland BV, Nieuwe Dijk 9 - paprika’s
* De Jong lelies, Kerkepad 28 - lelies.
Toegang is gratis en reserveren niet nodig.









Meer nieuws uit Medemblik?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie