Omringlocatie Martinus in Medemblik viert vijfjarig jubileum met activiteiten

Nieuws
Feest in zorginstelling Martinus in Medemblik. Brigitte Zwaan dans met een bewoonster op muziek van Sjaac Wester.
Feest in zorginstelling Martinus in Medemblik. Brigitte Zwaan dans met een bewoonster op muziek van Sjaac Wester. (Foto: Robert Gieling)

MEDEMBLIK - ‘De tijd vliegt’, zullen veel oudere Medemblikkers wel zeggen, want het is alweer vijf jaar geleden dat het nieuwe gebouw van zorginstelling Martinus de deuren openden voor de oude en nieuwe bewoners. Brigitte Zwaan: activiteitenbegeleidster van de zorginstelling: “Deze week vieren we een bijzondere mijlpaal: ons vijfjarig jubileum. Een feestweek waarin we onze bewoners in het zonnetje zetten, dank uitspreken naar onze vrijwilligers, cliëntenraad en medewerkers, en samen genieten van speciale activiteiten en evenementen”.

Huize Martinus ontstond in 1875 als zusterhuis in de Bagijnhof. Bejaarden werden opgevangen en verzorgd. In 1937 werd aan de Ridderstraat en nieuw onderkomen gebouwd voor de ouderen. Het gebouw werd in 1984 geheel gerenoveerd en uitgebreid. Maar in 2017 werd het in zijn geheel platgegooid en herbouwd aan Ridderstraat. De verzorgers hanteerden een nieuwe filosofie: ‘net zo fijn wonen als thuis, maar beschermd en verzorgd’. De bewoners beschikken over een ruim en licht tweekamerappartement met eigen badkamer en keuken. In de vijf inpandige buurtkamers ontmoeten bewoners elkaar. Ze kunnen daar samen eten, maar dat kan ook in hun eigen appartement. De regie ligt bij bewoners zelf. Net zoals thuis. 

Kracht van verbinding

“Dit jubileum is een moment om stil te staan bij de kracht van verbinding die onze zorginstelling zo bijzonder maakt”, vervolgt Brigitte. “Dankzij de inzet en betrokkenheid van onze vrijwilligers, de waardevolle input van onze cliëntenraad en het harde werk van onze medewerkers, kunnen wij elke dag goede en vertrouwde zorg bieden aan onze bewoners.”

Lokale betrokkenheid

Een jubileum kan niet zonder feestje vinden de verzorgers en dan kunnen ze reken op lokale betrokkenheid. “We zijn dankbaar voor de steun van lokale ondernemers die verschillende activiteiten sponsoren en zo ons jubileum extra bijzonder maken. Hun betrokkenheid en geweldige bijdrage tonen het belang van samenwerking en solidariteit in onze gemeenschap”, stipt de activiteitenbegeleidster aan.

Inzet voor bewoners

In Martinus wordt voor de bewoners goed gezorgd en ook diverse ontspanningsactiviteiten georganiseerd, dan kunnen spelletjes zijn, muziek, een fietsritje of een wandeling. “Het management wil graag daarom haar waardering uitspreken voor iedereen die heeft bijgedragen aan het succes van onze zorginstelling in de afgelopen vijf jaar. Samen blijven we streven naar goede en vertrouwde zorg, in welke vorm dan ook, en zetten we ons in voor het welzijn van onze bewoners en medewerkers.”

Jubileumactiviteiten

In de achtertuin van Martinus staat deze week een grote tent om alle feestelijke momenten samen met bewoners en genodigden te vieren. “De feestcommissie bestaande uit bewoners, medewerkers en een lid van de cliëntenraad bedachten samen een mooi programma voor het jubileum. De aftrap van de feestweek was zaterdag 25 mei. Bewoners, management, cliëntenraad en de medewerkers van Martinus werden feestelijk onthaald door Sjaac Wester op zijn accorderen. De bewoners genoten maandagmiddag 27 mei van een heerlijke high-tea. Ook werden deze middag de vrijwilligers uitgenodigd om onze waardering naar hun uit te spreken. Ton Pronk van Oudheidkundige Vereniging Medenblick liet afgelopen dinsdag mooie beelden zien op een groot scherm. Gisteren 29 mei speelden bewoners bingo, waarbij de vrijwilligers en medewerkers hen begeleidden. De feestweek wordt vandaag donderdag 30 mei afgesloten met de bewoners en hun familie. Dit is een feestelijke middag. Onder het genot van een hapje en een drankje genieten de bewoners en familie van ‘Martinus heeft talent’. Medewerkers, maar ook bewoners laten hun talent zien. Een jury is aanwezig om te beoordelen en de winnaar aan te wijzen. De feestweek wordt met een avondmaaltijd voor de bewoners afgesloten. De bewoners genieten zichtbaar van alle feestelijkheden ‘in eigen tuin’. Prachtig om ‘onze jeugd van toen’ zo te zien stralen!”

Trots en dankbaarheid

Laten we dit jubileum vieren met trots en dankbaarheid, en vol vertrouwen en toewijding blijven werken aan een toekomst waarin zorg en verbinding centraal staan. Samen zijn we sterk, en samen maken we het verschil. Op naar nog vele succesvolle jaren van zorg en samenwerking!”, besluit Brigitte, die veel passie en plezier werkt in Martinus.

Meer nieuws uit Medemblik?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: