Open Monumentendag: Erfgoed en Architectuur, gebouw(d) om te blijven

MEDEMBLIK - In gemeente Medemblik openen zaterdag 13 september ruim veertig monumenten hun deuren voor het publiek. Bezoekers zijn welkom om kennis te maken met het rijke erfgoed en de verhalen die daarbij horen. Nieuw dit jaar zijn de sluisjes tussen gemeente Medemblik en Opmeer. Want ook watererfgoed is onderdeel van de cultuur en historie.
Het thema van 2025 is Erfgoed en Architectuur. Dit laat zien hoe gebouwen meer zijn dan alleen stenen: ze weerspiegelen de smaak, ideeën en dromen van hun tijd. In de gemeente zijn onder meer kerken, molens, musea, gemalen, boerderijen, woonhuizen en stationsgebouwen te bewonderen. De beheerders vertellen graag meer over hun monumenten. Dit jaar is er ook een primeur. Het historische sluisje in het Zwet, op de grens van gemeente Opmeer en Medemblik langs het doodlopende stuk van de A.C. de Graafweg, wordt figuurlijk geopend. De plek is verrijkt met een informatiebord en een bankje. Een uniek stukje watererfgoed dat symbool staat voor de strijd tegen het water én voor samenwerking. Wethouder Jeroen Broeders: “Ik nodig iedereen van harte uit om op zaterdag 13 september, samen met mij, op ontdekkingstocht te gaan. Zullen we ons weer laten verrassen door de schoonheid van ons verleden en door de mensen die het in stand houden?”
Open Monumentendag vlag
Open Monumentendag vindt plaats van 10.00 tot 16.00 uur. Monumenten zijn te herkennen aan de Open Monumentendag vlag. Toegang gratis. Meer informatie over de opengestelde monumenten is te vinden op www.openmonumentendag.nl/comité/medemblik.






Meer nieuws uit Medemblik?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie