Kaasdag op Hoeve Bouwlust

Nieuws
Wil in de ruimte waar de kaasjes liggen te rijpen.
Wil in de ruimte waar de kaasjes liggen te rijpen. (Foto: GvW-T)

Wat is er nu lekkerder dan boerenkaas? En hoe leuk is het als je met eigen ogen kunt zien hoe die kaas gemaakt wordt. Van melk uit de omgeving. Heerlijke kaas van Hoeve Bouwlust. De aftrap van de kaasverkoop is zondag 28 september.

Gemma van Winden-Tetteroo

Iedereen is zondag van 11.00 tot 16.00 uur van harte welkom op de enige echte Kaasdag. “Eigenlijk zijn we al jaren van plan om kaas van onze eigen melk te maken, maar het kwam er gewoon nog niet van. Nu konden we apparatuur overnemen van Delflands Hof. Het ideale moment om met kaasmaken te beginnen,” vertelt Wil de Vette van Hoeve Bouwlust. Schoonzoon Luke, die overigens een eigen boerderij heeft, is diverse cursussen gaan volgen en hij is degene die op Hoeve Bouwlust de kaasjes maakt. Het zijn allemaal kaasjes van een pond of een kilo. Heel leuk om cadeau te geven. Het is weer eens wat anders dan een blommetje of een flesje wijn. Heerlijk om te geven, nog lekkerder om te krijgen!

Feedback

Zelf kaas maken is een heel proces. Wat is de lekkerste kaas en hoe willen de klanten hun kaas? Om daar achter te komen, heeft Luke allerlei tests gedaan. Al een paar maanden lang kregen goede klanten een kaasje mee, inclusief een vragenformulier waar allerlei tips, op- en aanmerkingen konden worden weergegeven. “Dankzij die feedback hebben we nu een kaasje gemaakt, naturel en jong belegen, wat iedereen lekker vindt. De tijd én de kaasjes zijn nu rijp om dit zuivelproduct aan ons assortiment toe te voegen,” zegt Wil. Lachend vertelt ze dat ze nog nooit zoveel kaas heeft gegeten als de laatste tijd. Alle kaas is gemaakt van A2 melk van de eigen koeien van Hoeve Bouwlust. “A2 melk is speciale melk (die ook via onze melktap te verkrijgen is) die voor sommige mensen veel beter verteerbaar is.”

Kaasdag

Natuurlijk gaat Hoeve Bouwlust niet zomaar met de verkoop van kaas beginnen; daar wordt een echte Kaasdag omheen georganiseerd. Want wat te denken van een weilandtour met de boer, een rondleiding door de kaasmakerij, natuurlijk het proeven van de kaas, een speurtocht van ‘koe tot kaas’ en op het terras zijn uiteraard kaas-tosti en kaaspannekoeken te bestellen. En of dat nog niet genoeg is, kunnen de kinderen heerlijk kaasknutselen en kleuren.

Tijden

De feestelijke Kaasdag is dus a.s. zondag van 11.00 tot 16.00 uur. Via Facebook kunt u nog meedoen met de prijsvraag. Na zondag zijn de kaasjes nu nog uitsluitend te koop bij Hoeve Bouwlust zelf, aan de Oostgaag in Maasland, maar er wordt naarstig gekeken naar andere afzetpunten. De winkel van Hoeve Bouwlust is elke dag open van 08.30 tot 20.30 uur tot eind oktober. In de wintermaanden kunt u van 09.00 tot 17.00 uur terecht.

Meer nieuws uit Midden-Delfland?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: