Overleden zanger Rob de Nijs woonde kort in Spanbroek

Nieuws
In oktober 2023 bracht Puur de Nijs een ode aan de zanger.
In oktober 2023 bracht Puur de Nijs een ode aan de zanger. (Foto: archief)

SPANBROEK - Zanger Rob de Nijs is op 82-jarige leeftijd overleden in zijn woning in Bennekom, omringd door zijn dierbaren. Hij leed al enkele jaren aan de ziekte van Parkinson, die hem uiteindelijk noodzaakte zijn muzikale carrière te beëindigen. In 1975 heeft de ster een paar jaar in Spanbroek gewoond. Hij heeft in 1977 lokale verenigingen gevraagd om mee te werken aan de presentatie van zijn album: Tussen zomer en winter.  

Minder bekend is dat Rob de Nijs een periode in Spanbroek heeft gewoond. In 1975 vestigde hij zich met zijn toenmalige vrouw Elly in de voormalige pastorie aan de Spanbroekerweg. Deze verhuizing was een poging om hun huwelijk te redden, maar helaas mocht dit niet baten.

Hun woning aan de Spanbroekerweg was het middelpunt van de nieuwe langspeelplaat in 28 april 1977: Tussen zomer en winter. De Westfriese Kees Stet de conferencier, de Hoogwouder dansers en een aubade door de Spanbroeker fanfare en drumband Erato, werkten mee aan de presentatie. Bestuurslid Else Pranger van De Hoogwouder Dansers vertelt dat Rob de Nijs hun vereniging benaderde om te dansen tijdens de presentatie van het album: “Wij dansen echte Westfriese dansen uit het begin van de 20e eeuw. Dat zullen de leden destijds voor de presentatie ook hebben gedaan”.  Ze begrijpt goed waarom Rob hen benaderde: “Onze kleding is bijzonder. Het is streekdracht en geen enkele vrouw draagt dezelfde outfit als haar buurvrouw”. 

Nalatenschap

De zanger zijn muziek en nalatenschap zullen blijven voortleven in de harten van velen, net zoals bij de Westfriesen. 

Meer nieuws uit Opmeer?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: