Gemeente zet stap richting woningbouw in Hoogwoud-Oost

Nieuws
De gemeente hoopt 300 woningen te bouwen.
De gemeente hoopt 300 woningen te bouwen. (Foto: Marcel Rob)

HOOGWOUD – De gemeente Opmeer en ontwikkelcombinatie VOF USP-Kuin-Klok hebben een anterieure overeenkomst ondertekend voor woningbouw in Hoogwoud-Oost.

In de overeenkomst zijn afspraken vastgelegd over het woningbouwprogramma, bijdragen aan infrastructuur en de vergoeding van plankosten. Hiermee wordt het startsein gegeven voor de verdere planvorming van een nieuwe woonwijk in het oostelijke deel van Hoogwoud.

De volgende stap is het opstellen van een stedenbouwkundig plan en het doorlopen van de planologische procedure. Inwoners en andere belanghebbenden betrekken ze in deze fase bij de uitwerking van het plan.

De gemeente streeft naar de realisatie van maximaal 300 woningen, verdeeld over meerdere jaren. De woningen moeten voorzien in de groeiende lokale behoefte aan woonruimte. Parallel aan de woningbouw onderzoeken ze ook andere onderdelen van de Gebiedsvisie Hoogwoud-Oost, waaronder een nieuwe randweg en verkeersmaatregelen aan de Herenweg en Middelweg. De oplevering van de eerste woningen staat gepland voor 2029. De laatste woningen leveren ze naar verwachting in 2034.

Meer nieuws uit Opmeer?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: