Tien jaar kerstbrodenactie met liefde voor het goede doel

PURMEREND - De jaarlijkse kerstbrodenactie is van start gegaan; in Purmerend bijna net zo vertrouwd als de geur van versgebakken brood. Dit jaar vieren de organisatoren Inge Tishauser, Bart Tishauser, Kees Oudewortel en Thomas Schreuder de tiende editie. Weliswaar geen officieel jubileum, maar wel tien jaar vol warmte, betrokkenheid en mooie opbrengsten voor het goede doel.
Wat destijds klein begon als een spontaan idee om iets goeds te doen rond de feestdagen, is inmiddels uitgegroeid tot een geliefde traditie. Jaar na jaar zetten de vier vrijwilligers zich in om zoveel mogelijk kerstbroden te verkopen voor twee vaste goede doelen, te weten Inloophuis Wij Allemaal in Purmerend en Stichting KiKa, die zich inzet voor onderzoek naar kinderkanker. Vorig jaar mochten beide organisaties 9.500 euro in ontvangst nemen. Een resultaat waar de initiatiefnemers én alle bestellers trots op mogen zijn. Maar het kwartet zet dit jaar in op een hoger resultaat. In 2024 werden om en nabij de 3.000 kerstbroden besteld, de uitdaging is om op meer uit te komen. “We hebben er weer veel zin in.”
“Het is tenslotte het tiende jaar en wat zou het mooi zijn als we hier nog een extra feestelijk tintje aan kunnen geven, door op een eindbedrag uit te komen dat hoger ligt dan vorig jaar. Dat zit wel een beetje in ons achterhoofd”, zegt Bart Tishauser mede namens de andere drie. Zijn dochter Inge: “Het mooiste aan deze actie is de verbinding. Iedereen helpt mee. Mensen bestellen voor familie, buren of collega’s. Het was wel frappant om te merken dat onmiddellijk nadat we de actie wereldkundig maakten, de mensen meteen weer hun bestelling plaatsten. Ze rekenden er alweer op.”
De kerstbroden komen, net als voorgaande jaren, van Banketbakkerij Mastenbroek. Dat betekent ambachtelijke kwaliteit: luchtig deeg, rijk gevuld en met liefde gebakken. Een brood kost 12 euro, waarvan de helft direct naar de goede doelen gaat. “Het is ook in dat opzicht uniek dat Mastenbroek, notabene een lokale banketbakker, ook voor de tiende keer bereid is alle broden te bakken. Extra leuk is het dat Mastenbroek ondernemer van het jaar geworden is. Dit is een gouden samenwerking”, aldus Bart Tishauser.
Verloting
Omdat het dit jaar de tiende editie is, hebben de organisatoren iets speciaals bedacht. Iedereen die drie of meer kerstbroden bestelt, loot mee voor een leuke prijs.
Meedoen is eenvoudig
Bestellen kan door een e-mail te sturen naar actiekerstbroden@gmail.com Dat kan tot en met 19 december. De broden worden aan huis of bij het bedrijf bezorgd. Familieleden van de organisatie helpt traditiegetrouw mee om de broden op de goede bestemming te brengen. Men kan de bestelling ook op 17 of 22 december afhalen bij Wij Allemaal. In het laatste geval maak je tegelijkertijd kennis met het inloophuis aan de Burg. D. Kooimanweg en kom je er op een informele manier achter welke mogelijkheden het huis biedt.






Meer nieuws uit Purmerend?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie