Het begon met een dubbeldate, nu zijn To en Henk uit Purmerend 65 jaar getrouwd

PURMEREND - To (85) en Henk (87) De Haas-van Pol zijn 65 jaar getrouwd. Locoburgemeester Natalie Saaf brengt maandag 8 juni een felicitatiebezoek aan het echtpaar in Purmerend.
Het stel trouwde op zaterdag 6 juni 1961 en woont al 48 jaar met plezier in Purmerend. Hun liefdesverhaal begon onverwacht: via een dubbeldate.
To werkte in een mantelatelier samen met de zus van Henk. Die zus had een vriend leuk gevonden, maar wilde niet alleen met hem op pad. Ze vroeg Henk en To mee. Tijdens dat uitje sloeg de vonk over.
Kort daarna vertrok Henk voor zijn dienstplicht naar Duitsland. Vanuit daar schreef hij haar vele liefdesbrieven. To bewaart die brieven nog altijd.
Na hun huwelijk woonden ze eerst in Amsterdam. In 1978 verhuisden ze naar Purmerend. Samen kregen ze drie kinderen en inmiddels vijf kleinkinderen.
Elk zijn eigen leven
Henk werkte jarenlang in de Centrale Markthallen in Amsterdam, in verschillende functies: van chauffeur tot in- en verkoper. In zijn vrije tijd viste hij graag. To werkte tot haar eerste zwangerschap in het atelier en zorgde daarna voor het gezin. Jarenlang ving ze ook oppaskinderen op en ging ze graag naar de gym.
Beiden zetten zich actief in voor anderen. To was vrijwilliger bij onder meer de peuterspeelzaal, De Tiengemeenten en De Rusthoeve. Henk verzorgde het tuinonderhoud van de Gevoelstuin bij de opvang van hun kleinzoon in Hoorn.
Henk kookt nog dagelijks
Ook nu zorgen ze nog voor elkaar. Henk staat bekend als een lieve en zorgzame man en kookt elke dag voor zijn vrouw. To is daar erg dankbaar voor.
Het diamanten jubileum vieren ze met een feestelijke lunch bij De Nadorst in Blokker, samen met ruim vijftig familieleden.






Meer nieuws uit Purmerend?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie