
Najaarsconcert in het Verhalenhuis
HAARLEM - Op zaterdag 18 november a.s. om 15.30 uur geeft het Haarlems Amateur Symfonie Orkest (HASO) een najaarsconcert in de grote zaal van het Verhalenhuis te Haarlem, Egmondstraat 7.
Het Haarlems Amateur Symfonie Orkest is opgericht in 1932 en is het oudste orkest van Haarlem. Door alle jaren heen is het orkest altijd vernieuwend. Sinds 2000 is Annelies Smit de vaste dirigent. Onder haar inspirerende en enthousiaste leiding zoekt het HASO graag de verbinding met andere (vocale) musici en diverse kunstuitingen en creëert bijzondere projecten, waarbij ook bijzondere talenten een podium worden geboden.
Samenwerking
Diverse solisten hebben met het HASO opgetreden en er is samengewerkt met jeugdorkesten, zangers en diverse koren. In 2008 won het HASO de Publieksprijs "De Olifant”, een kunst- en cultuurprijs van het Haarlems Dagblad en de IJmuider Courant. Dankzij de prijs organiseerde het HASO ‘Op de Stip', een concours voor jonge musici in de Philharmonie. Afgelopen oktober vierde het HASO haar 90-jarig bestaan met diverse jonge danstalenten in de Phil. Het HASO treedt tevens op in het buitenland zoals in Engeland, Frankrijk en Duitsland en speelt op bijzondere plekken. Tijdens het Pinksterweekend afgelopen jaar, heeft het orkest 5 concerten gegeven in Gent.
Het HASO zal tijdens dit najaarsconcert de 6e symfonie van A. Dvorak ten gehore brengen. Ook staat the Arrival of the Queen of Sheba van G.F.Händel op het programma. Het concert wordt afgesloten met acht Russian Folksongs van A. Liadov. U bent van harte welkom om het HASO te horen, te zien en te ervaren. Kaarten zijn verkrijgbaar via: verhalenhuishaarlem.nlKinderen tot 12 jaar 10 euro, vanaf 12 jaar en ouder 17,50.