
De Hout maakt zich op alternatieve 5 mei viering
ALKMAAR - In de meivakantie, op vrijdag 5 mei, is er voor het eerst in 25 jaar een ander soort viering in Cultuurpark De Hout. Het 5 mei comité blijft bestaan, maar kiest ervoor om de organisatie van het 5 mei festival zoals het was, niet meer uit te voeren.
Samen bouwen aan vrijheid
Dit jaar organiseert DOSS event support, dezelfde organisator van Klim naar de Hemel en Kaeskoppenstad, een alternatieve 5 mei viering zodat mensen tóch op een passende manier stil kunnen staan bij vrijheid. Dit jaar wordt er gebouwd aan vrijheid en iedereen mag meebouwen.
Bouwen aan Waagtoren
De wereldberoemde Franse kunstenaar Olivier Grossete komt speciaal naar Alkmaar om met zoveel mogelijk mensen de Waagtoren na te bouwen. De toren wordt maximaal 25 meter hoog en er zijn slechts drie dingen nodig om het te bouwen: karton, tape en menselijke energie. Daarom is iedereen van harte uitgenodigd om mee te bouwen op 5 mei (van 12.00 uur tot 21.00 uur) én om het kunstwerk weer af te bouwen op 6 mei (13.00 uur tot 17.00 uur). Gezien de hoeveelheid materiaal wordt dit een spektakel.
Het bouwen van zo een kartonnen toren is uniek!
Gratis workshops
Voor het bouwen van de Waagtoren zijn maar liefst 1300 kartonnen dozen en ruim 26 kilometer tape nodig. Dat is niet zomaar wat en daarom zijn er van 30 april tot en met 4 mei gratis workshops om het kunstwerk voor te bereiden.
Iedereen vanaf negen jaar is van harte welkom.
Meedoen?
Opgeven is vereist en kan via www.bevrijdingsfestivalalkmaar.nl of vul direct je beschikbaarheid in via www.bit.ly/Aanmeldenworkshop. Let op: de link is hoofdlettergevoelig.
Activiteiten 5 mei
Naast het gigantische community art project, het bouwen van de Waagtoren, zijn er op 5 mei ook diverse activiteiten voor jong en oud. "We gaan echt aan de slag met vrijheid en we zijn benieuwd hoe Alkmaar vrijheid in de toekomst wil vieren." Op het terrein zijn geen horecafaciliteiten aanwezig en er wordt geen gebruik gemaakt van versterkte muziek. Neem een (picknick)kleedje mee en vier de vrijheid.
