Groen Geel in de aanval
Groen Geel in de aanval (Foto: Eyecons/RodiMediaKK)

Groen Geel helpt Fortuna uit dip

Sport

In de Eredivisie van het betaalde voetbal ging het met Ajax lange tijd niet goed. Eenzelfde situatie deed zich voor bij grootmacht Fortuna. Vier gespeeld zonder winstpunten. Uitgerekend het ‘arme’ GG/RMcD Huis Emma heeft op bezoek bij de Delftenaren een flinke zet richting algeheel herstel gegeven. De 32-19 eindstand betekende de eerste broodnodige zege voor de ploeg die al vijf keer landskampioen was.

Geen moment was er sprake van een echte strijd. Tot 3-2 kon de ploeg van Mady Tims bijblijven, maar daarna liep Fortuna snel uit. Bij rust was het verschil duidelijk gemaakt (16-6) en dat deed het ergste vrezen voor het tweede bedrijf waarin het ook geen moment echt een wedstrijd werd. 

Fortuna speelde met een hoog baltempo en veel spreiding door het hele vak. De strijdlust leek ook te ontbreken bij Groen Geel, dat onmachtig was. Lichtpuntje was Fanny van Heuvelen die in de tweede helft veel doelpunten maakte tegen een heel behoorlijk percentage.  

Doordat de thuisploeg verdedigend de teugels iets liet vieren kon Groen Geel toch op een heel behoorlijk aantal goals komen en in de slotfase stokte de score bij Fortuna enigszins. Maar spannend werd het nooit in Delft. 

Door dit resultaat en dat van de concurrentie zijn de Wormers nu wel de rode lantaarndrager in de Korfballeague. Zaterdag is DVO/Transus, de nr 3 op de ranglijst, te gast in Wormer. Dit team wist drie keer te winnen, een keer gelijk te spelen, maar moest ook al een nederlaag slikken.

In het nieuwe jaar spelen de Wormers op 6 januari bij en tegen directe concurrent KCC dat op dit moment een punt meer heeft net als HKC en Fortuna.