Het 'talent' druipt er vanaf...
Het 'talent' druipt er vanaf... (Foto: Rodi Media)

Kansloos geklodder ‘siert’ pas geschilderde muren van fietstunneltje Koog aan de Zaan

Nieuws

KOOG AAN DE ZAAN – Je hebt uiterst talentvolle Street Art kunstenaars als Piotr Baczynski  die het Zaanse straatbeeld opfleurt met schitterende Monet muurschilderingen. En je hebt kansloze klodderaars met het talent van een zombie die pas geschilderde muren vervuilen. 

Vorige week werd het fietstunneltje onder het NS station Koog aan de Zaan voorzien van een nieuw, fris wit geschilderd jasje. Inmiddels is dit noeste (en ongetwijfeld de gemeenschap geld kostende) werk al weer teniet gedaan door niveau loos geklodder.

Op de witte muren zijn grote oranje- en rode kriebels aangebracht, kleuterachtig getekende lachende gezichtjes en - zowaar - een paar leesbare woorden (‘viool blik’). 

Graffiti kan mooi zijn en hoeft niet zo imponerend te zijn als de Monet muurschilderingen. Je hoeft in de Zaanstreek maar om je heen te kijken en ziet ook echt creatieve uitingen die knap zijn ‘gezet’. Respect voor de onbekende makers is dan zeker op z’n plaats. Maar om zomaar betekenisloze, zinloze strepen op pas geschilderde muren te klodderen valt slechts onder het hoofdstuk ‘vandalisme’. 

Afbeelding
Zowel aan de kant van de Provincialeweg als Westerkoog zijn de muren besmeurd.