Joke Riemeijer toen ze al 2 jaar leed aan Alzheimer.
Joke Riemeijer toen ze al 2 jaar leed aan Alzheimer. (Foto: aangeleverd)

‘Nacht van Joke’ omdat ze niet vergeten mag worden

Nieuws

PURMEREND - Op 30 juni 2019 om 03.00 overleed de toen 60-jarige Joke Riemeijer uit Purmerend aan Alzheimer. Dit jaar is het dus 5 jaar geleden dat Jeroen Riemeijer zijn geliefde echtgenote verloor. Van 29 op 30 juni aanstaande heeft Jeroen ‘De Nacht van Joke’ bedacht. Een nachtelijke fietstocht van Purmerend naar Medemblik, naar het bankje aan het IJsselmeer waar Joke, die toen al ernstig ziek was, en Jeroen destijds zo graag kwamen, verhalen deelden en herinneringen ophaalden. Op dit moment hebben zo’n 50 familieleden, vrienden, bekenden en sympathisanten aangegeven mee te fietsen. De opbrengst gaat naar nieuw onderzoek naar de slopende ziekte Alzheimer. Tot  nu toe is een slordige 2.500 euro gedoneerd. Jeroen gaat ervan uit dat 5- tot 6.000 euro haalbaar moet zijn. 

Opbrengst van nachtelijke fietstocht naar Medemblik bestemd voor nieuw onderzoek naar Alzheimer

Ondanks dat Joke er niet meer is zijn zij en Jeroen Riemeijer eigenlijk nog steeds een twee-eenheid. En dat is mede de reden dat Jeroen ‘De Nacht van Joke’ in het leven heeft geroepen. “Joke mag niet vergeten worden”, zegt hij met grote stelligheid. Al is het verhaal achter het bankje aan het IJsselmeer, waar de twee tijdens de ziekte van Joke vaak zaten, alleen al voldoende voor een eerbetoon aan Joke Riemeijer.

Jeroen: “Toen het thuis echt niet meer ging moest Joke worden opgenomen in een verzorgingshuis in Medemblik. Ik heb die enorme stap zolang mogelijk uitgesteld, omdat ik Joke bij me wilde houden en haar thuis wilde blijven verzorgen. Maar het ging gewoon niet meer. In de periode in Medemblik gingen we heel vaak naar het bankje. We beschouwden het eigenlijk als óns bankje. Na het overlijden van Joke heb ik iets gedaan wat niet mocht. Ik liet een gedenkplaatje maken met een mooie persoonlijke tekst erop; speciaal voor Joke. En schroefde het plaatje op het bankje.”

Bankje half gesloopt

Enige tijd later bleek het bankje half gesloopt en het plaatje was nergens te bekennen. Jeroen heeft toen toch maar de stoute schoenen aangetrokken en contact opgenomen met de gemeente Medemblik. “Ik heb gezegd wat ik had gedaan. Wat denk je? In plaats dat ze mijn actie afkeurden, zijn ze naar de vuilstort gegaan, om de resten van het bankje op te sporen, inclusief het gedenkplaatje. En met toestemming van de gemeente Medemblik is het plaatje op een nieuw bankje geschroefd. Ik vind die medewerking van Medemblik nog steeds zo bijzonder”.

Vijf jaar na het overlijden van zijn Joke onderneemt gevoelsmens Jeroen Riemeijer, met tientallen anderen waaronder zijn dochters Sharony en Charissa, de fietstocht van Purmerend naar Medemblik. Er rijden drie motoren mee en een bezemwagen sluit de rij. Als de groep rond 03.00 uur, het tijdstip waarop Joke in 2019 overleed, bij het bewuste bankje arriveert, zal de plek omgeven zijn met de nodige toeters en bellen. Twee grote televisieschermen maken ook onderdeel uit van het eerbetoon. “Verder wil ik daar nu nog niks over zeggen, maar deze schermen tonen enkele mooie en ontroerende momenten”, licht hij een tipje van de sluier.

Ontbijt in Purmerend

Na het eerbetoon wordt de terugreis ingezet en rond 05.00 uur is er een gezamenlijk ontbijt bij Spijkerman Eten & Drinken in Purmerend.

Op de site inactievooralzheimer.nl kan men een donatie doen in het kader van ‘De Nacht van Joke’.

JOHN BONTJE