Het Haarlems Amateur Symfonie orkest.
Het Haarlems Amateur Symfonie orkest. (Foto: aangeleverd)

HASO geeft Midzomerconcert

SANTPOORT-ZUID - Het Haarlems Amateur Symfonie Orkest geeft een midzomer-concert op de bijzondere locatie van de Ruïne van Brederode in Santpoort-Zuid. Tijdens het concert worden verschillende symfonieën gespeeld van onder meer Tchaikovsky en Bizet. Zaterdagavond 22 juni zal worden afgewisseld met verhalenvertellers. 

Het orkest zal het zal het Andante Cantabile uit de vijfde symfonie van P.I. Tchaikovsky spelen en delen uit de eerste Symphony van C. Saint Saëns. Uit de Carmen-Suite No.1 en Suite No.2 van G. 

Bizet zullen diverse delen ten gehore worden gebracht. 

Het Haarlems Amateur Symfonie Orkest is opgericht in 1932 en is het oudste orkest van Haarlem. Door alle jaren heen is het orkest altijd vernieuwend en streeft het naar kwaliteit. Sinds 2000 is Annelies Smit de vaste dirigent. 


Onder haar inspirerende en enthousiaste leiding zoekt het HASO graag de verbinding met andere (vocale) musici en diverse kunstuitingen en creëert bijzondere projecten, waarbij ook bijzondere talenten een podium worden geboden. Diverse solisten hebben met het HASO opgetreden en er is samengewerkt met jeugdorkesten, zangers en diverse koren. Het HASO treedt tevens op in het buitenland zoals in Engeland, Frankrijk en Duitsland en speelt op bijzondere plekken. Vorig jaar heeft het orkest 5 concerten gegeven in Gent.


Het concert vindt plaats in de Ruïne van Brederode (Velserenderlaan 2). De inloop is vanaf 19.00 uur en de aanvang om 20.00 uur. De kosten bedragen tien euro per persoon. Bij slecht weer zal het orkest haar instrumenten helaas niet kunnen gebruiken in de buitenlucht. De vertellers zullen dan in de binnenruimtes vertellen.

Afbeelding