
DTM Races domineren Zandvoort; net geen podiumplek Vermeulen
ZANDVOORT – “Het is altijd weer een prachtig evenement de DTM races. Een gezellige sfeer en ook mijn zoontje geniet. Ja die was vorig jaar nog te jong vond ik, maar is nu zeven jaar. Tuurlijk heeft mijn zoontje oordoppen op”, zo verwoordt Ton van Kempen uit Haarlem het race-evenement dat dit weekend bezocht werd door tienduizenden race-liefhebbers.
Door Bert Westendorp
De oordoppen waren geen overbodig attribuut want zelfs in Haarlem was het oorverdovende geluid van de twintig DTM renwagens het weekend te horen.
Voor de één klinkt het geluid als een Stradivarius bespeelt door een gelouterde muzikant, voor de ander is het een heidense herrie. Om de laatste categorie al bij voorbaat het protest te smoren verscheen er ook in deze krant een advertentie waarin luid en duidelijk werd uitgelegd dat het evenement op de piste van Zandvoort aan alle vergunningen voldeed.
Het decor
Het zijn niet enkel de twintig coureurs met hun supersnelle renwagens van de DTM (Deutsche Tourenwagen-Masters) die een rol van betekenis spelen. Ook de Porsche Carrera , Adac GT Masters en Formula Renault vormen het decor van het DTM spektakel.
Maar de hoofdschotel zijn toch de DTM teams waar zeven merken met twintig renwagens de strijd op het asfalt uitvechten. De Limburger Thierry Vermeulen, zoon van Raymond Vermeulen, manager van Max Verstappen, Is de enige Nederlander die op de deelnemerslijst van het prestigieuze evenement te vinden is.
"De training verliep niet optimaal"
Twee plaatsen winst
“We hadden wat problemen met het bandenmanagement. Vandaar dat de training niet optimaal verliep. Met een startplek op de zeventiende plaats moet ik wat risico nemen om naar voren te komen. Dat is deze zaterdag niet zo’n probleem. Maar door een goede trainingstijd sta ik zondag bij de tweede race op plek drie bij de start. Dan moet je toch iets voorzichtiger te werk gaan. Wel risico nemen, maar ook weer niet te veel”, zo laat Thierry pal voor de race zaterdag weten.
Het risicomanagement zorgde zaterdagmiddag voor twee plaatsen winst bij het zwart/wit geblokt, een vijftiende plaats. Winnaar werd de Brits-Koreaanse teamgenoot Jack Aitken, net als Vermeulen racend in een Ferrari GT3.
"Je moet risico nemen, maar ook niet te veel"
Vierde plek
Zondag, gestart van plek drie, werd het net geen podiumplaats voor Vermeulen. In de slotfase van de één uur durende strijd was het de Belg Kevin van der Linde die met een risicovolle actie de Limburger het podium ontnam en derde werd. Vermeulen vierde. De Duitse routinier Marco Wittman startte met zijn BMW als veertiende maar verzilverde zijn inhaalrace als winnaar.
De DTM races in Zandvoort vinden plaats op het iconische Circuit Zandvoort, bekend om zijn uitdagende bochten en duinlandschap.
Sinds 2001 organiseert dit Nederlandse circuit regelmatig DTM-races, wat zorgt voor spannende sportactie.


