(Pop-up)Museum Ontzamelde Objecten
HAARLEM - Na een eerste opening in Leiden eerder dit jaar, opent het Museum van Ontzamelde Objecten (MOO) opnieuw zijn deuren in september. Dit keer in het hartje van Haarlem.
Het MOO, een initiatief van MuseumDepotShop, biedt een unieke kans om museumstukken te bewonderen én te kopen. Van schilderijen en grafiek tot scheepsmodellen, lampen en sculpturen – de collectie is veelzijdig en breed.
Te koop
Wat dit museum bijzonder maakt, is dat elk tentoongesteld object te koop is waardoor kunst en cultuur letterlijk een nieuw leven krijgen bij de koper thuis. Het MOO is een plek waar musea objecten, die niet meer tot hun kerncollectie behoren, kunnen verkopen aan particulieren. Dit proces noem je ‘ontzameling’, een zorgvuldig proces dat vaststelt wat er afgestoten kan worden zodat musea meer ruimte krijgen en meer focus kunnen aanbrengen binnen hun eigen collectie.
Ontzamelde objecten
De organisatie werkt al jaren nauw samen met musea om ontzamelde objecten een nieuwe bestemming te geven. Onder het motto ‘Haal het museum in huis’ zorgen ze ervoor dat een deel van de verkoopopbrengsten terugvloeit naar musea. Het reizende museumconcept biedt een tastbare ervaring waarbij bezoekers de kans krijgen om de geschiedenis van elk object van dichtbij te ontdekken, alvorens het een nieuwe plek vindt
Het Museum van Ontzamelde Objecten is te bezoeken in Galerie SPW 59 (Spaarnwouderstraat 59) te Haarlem. Het MOO is tot 20 oktober elke zaterdag en zondag open tussen 12:00 en 17:00 uur.