
Zomeravondconcert met Nathan Laube
ALKMAAR - De Amerikaanse organist Nathan Laube, orgeldocent aan de fameuze Eastman School of Music in Rochester, verzorgt woensdagavond 24 juli samen met Pieter van Dijk het zomeravondconcert in de Grote Kerk. Tijdens het concert staat Noord-Europese muziek uit de 17e en 18de eeuw centraal.
Nathan Laube (1987) studeerde orgel aan het Curtis Institute of Music Philadelphia. Hij studeerde vervolgens aan verschillende Europese conservatoria en is momenteel universitair hoofddocent orgel aan de Eastman School of Music (Rochester, VS). Ook was hij als professor verbonden aan de orgelfaculteit van de State University of Music and Performing Arts Stuttgart, Duitsland. Pieter van Dijk (1958) is organist van de Grote Sint Laurenskerk in Alkmaar en stadsorganist van Alkmaar. Als docent voor het hoofdvak orgel is hij verbonden aan het Conservatorium van Amsterdam en de Hochschule für Musik und Theater in Hamburg.
Het programma
Samen met Pieter van Dijk heeft Nathan Laube een programma samengesteld waarin Noord-Europese muziek uit de 17de en 18de eeuw centraal staat. Het concert opent op het oudekoororgel met een kort Preludium van Sweelinckleerling J. Praetorius. Van Anthoni van Noordt horen bezoekers twee werken, een Fantasia en op het grote orgel de prachtige variaties over de geliefde melodie van Psalm 24. Hoogtepunten uit de Noord-Duitse barok vormen Weckmann's Magnificat en Buxtehude's Te Deum. Tot besluit klinkt een viertal koraalbewerkingen uit Bach's 18 Leipziger Choräle.
Kaasmarktconcert
Gedurende de zomermaanden vindt in de Grote Kerk Alkmaar elke vrijdag om 12.00 uur en 13.00 uur een gratis toegankelijk Kaasmarktconcert plaats.