
Start koffieconcerten bij De Cirkel
UitHEEMSKERK - De nieuwe serie koffieconcerten bij Theater en Filmhuis De Cirkel start zondag 29 september. Dit theater, dat volledig draait op de inzet van vrijwilligers, biedt een mooi programma aan voor liefhebbers van klassieke muziek. Eén keer per maand kun je op zondagochtend bij De Cirkel terecht voor intieme koffieconcerten.
Tijdens het eerste concert treedt het duo FADOpelos2 op, dat hartstochtelijke Portugese muziek laat horen. Het duo is bekend geworden doordat FADOpelos2 in de zomer van 2020 winnaar was van de zangwedstrijd We Want More van SBS6. Na dit optreden kan het publiek zondag 27 oktober genieten van het trio Beltiukova dat met piano, viool en dwarsfluit een feeëriek programma speelt. Barokensemble Ferroforte treedt zondag 27 november op. Ferroforte speelt muziek uit de periode van Maerten van Heemskerck, dit jaar is het 450 jaar geleden dat Maerten van Heemskerck stierf. Dat wordt herdacht in Heemskerk met allerlei culturele activiteiten. Liefhebbers van gitaarmuziek kunnen zondag 29 december genieten van Gitaarduo Eva Calvo & Carolina Agudín. Dankzij haar innovatieve benadering van muziek en diverse repertoire weet Eva Calvo met haar instrument en persoonlijkheid een breed publiek aan te trekken.
Koffieconcerten 2025
Het pianoduo Martijn en Stefan Blaak behoort tot de top van pianoduo’s van hun generatie. Deze twee excellerende musici bieden muzikaal genot, speelplezier en een visueel spektakel. De cum laude afgestudeerde broers gelden als specialisten in het spelen op twee piano’s en het quatre-mains spel. Zij kunnen u laten horen waarom deze vorm van musiceren eeuwen geleden al zo populair was. Zij staan zondag 26 januari samen op het podium. Liefhebbers van strijkmuziek kunnen zondag 23 februari luisteren naar het Fontana Strijkkwartet, een levendig, energiek en gepassioneerd strijkkwartet dat sinds september 2021 samenwerkt. Hun repertoire omvat onder andere kwartetten van Smetana, Mendelssohn en Britten. Op zondag 30 maart 2025 brengt het Vivezza trio levendige muziek in kleurrijke programma’s ten gehore. Dit trio bestaat uit een violiste, klarinettiste en een pianiste. Het laatste koffieconcert staat gepland op zondag 20 april 2025 (eerste paasdag). Ernst de Corte & Consorten. Ernst de Corte zingt liedjes van zijn vader Jules de Corte, die een singer-songwriter van zijn tijd was. Bij het grote publiek werd hij vooral bekend door liedjes als Ik zou wel eens willen weten en De vogels. Hij trad 40 jaar op voor radio en televisie, in theaters, in kroegen en gevangenissen.
Kaarten
Kaarten zijn te koop via www.decirkelheemskerk.nl. Alle concerten worden gehouden in De Cirkel aan Laurentz A. Verherentstraat 1 in Heemskerk.